NBA Takımı Sahibi Mark Cuban: Bitcoin Din Gibi!

Mevcut Bitcoin rallisi karşısında, birçok Bitcoin eleştirmeni sessiz kalmayı tercih etti. Bununla birlikte, bazıları ara vermeden varlığa karşı hoşnutsuzluklarını dile getirmeye devam ediyor. En açık sözlü eleştirmenler arasında, Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcısı Mark Cuban var.

Cuban, uzun zamandır bir kripto eleştirmeni. Forbes’e yakın zamanda verdiği bir röportajda, varlığa yönelik eleştirisini ikiye katladı ve değerinin tamamen insanların para ödeme arzusuna dayandığını açıkladı. Milyarder yatırımcı, birçok kripto savunucusu varlığın enflasyona karşı bir korunma görevi görebileceğine inanırken, bunu yapamayacağını söyledi. Varlığın algılanan istikrar eksikliğinin yanı sıra Cuban, kripto para birimlerinin geleneksel fiat varlıklarının yerini almasının bir yolu olmadığını da açıkladı. Kısmen şöyle dedi:

“[Bitcoin] altın gibi, herhangi bir sorunun çözümünden çok ‘din’ gibi inanılan bir değer deposu. Ülkeler kendi para birimlerini ve vergi politikalarını korumak için adımlar atacaklar. İnsanlar bunun bir değer deposundan fazlası olduğuna inandıkça, karşı karşıya oldukları hükümet müdahalesi riski de o kadar artacak.”

Daha önce belirttiğimiz gibi, Cuban uzun zamandır bir Bitcoin eleştirmeni. Geçtiğimiz aylarda, önde gelen kripto para birimini muz ile karşılaştırarak “Bir emtia olarak muzu, Bitcoin’den daha kolay alıp satabilirim. Bozulmadan önce muzu yiyebilir ve potasyum alabilirim.” ifadelerini kullanmıştı. O dönem yine, kripto destekçisi Anthony Pompliano ile konuşan yatırımcı, Bitcoin hakkındaki şüpheciliğini ancak herkesin büyükannesinin kullanabileceği kadar kolay hale geldiğinde değiştireceğini açıkladı.

Cuban’ın düşünceleri, özellikle Bitcoin’in içsel değeriyle ilgili olan fikirleri, hatalı görünse de, piyasa koşulları karşısındaki eleştirisi etkileyici. Altın destekçisi ve en dikkate değer Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, varlık 20.000 dolar seviyesini kesin bir şekilde geçtiğinden beri Bitcoin eleştirisinde sessiz kaldı. Bunun yerine, Schiff, öncelikle ABD Merkez Bankası’nı enflasyon rakamları ve onun korkunç makroekonomik politikalar olarak gördüğü olayları eleştirmeye odaklandı. Schiff, bir fırtınayı bekliyor gibi görünüyor, bunun yanında Bitcoin altın karşısında önemli ölçüde değer kazanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.