Kasım 21, 2019

NBA Basketbol Yöneticisinden Dikkat Çekici Bitcoin Açıklaması

Kripto para birimlerine duyduğu ilgi ile bilinen Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Sacramento Kings’in CTO’su Ryan Montoya, Bitcoin ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Taraftarlarına Blockchain odaklı ‘collectibe’ ürünler dağıtan ve maç biletlerini de satımında ödeme metodu olarak kripto paraları tercih eden takımın yöneticisi Montoya, taraftarların Bitcoin fiyat arışından sonra BTC harcamalarından vazgeçtiklerini ifade etti.

Montoya, konu ile alakalı olarak şu yorumda bulundu:

“Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan bizim maç biletlerimizi, formalarımızı ve diğer ürünlerimi satın alıyor. Bitcoin kabul edeceğimizi duyunca da çok büyük bir heyecan yaşadılar. Hatta, salona bir de Bitcoin ATM’si koyduk. Ancak sonra Bitcoin fiyatı arttı ve taraftarlar Bitcoin harcamaktan vazgeçti.”

Kings, Bitcoin’i bir ödeme metodu olarak ilk kullanıma sunduğunda, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık olarak 800 dolar civarlarındaydı.

Montoya, o günden bu zamana kadar birçok şeyin değiştiğini belirterek, buna karşın takımın kripto para ve Blockchain konusunda hamleler yapmaya devam edeceğini söyledi.

Ayrıca Montoya, Blockchain ve diğer yenilikçi teknolojileri kullanarak takımla taraftarı daha yakın kılmak istediklerini de açıklamarına ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.