Nasdaq Şirketi Marathon Patent Group, Rezerv Varlık Olarak 150 Milyon Dolar’lık Bitcoin Satın Aldı!

Marathon Patent Group Pazartesi günü, 150 milyon dolar’lık bir anlaşmayla 4.813 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Firma, rezervlerinde Bitcoin tutan halka açık şirketlerin arasına katılan son isim oldu.

Marathon başkanı ve CEO’su Merrick Okamoto, Nasdaq firmasının rezerv varlık olarak Bitcoin (BTC) satın aldığını söyledi. Okamoto, yaptığı açıklamada, “Hazine rezervlerimizin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın, Microstrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Halihazırda BTC madenciliğine dahil olan Marathon, Bitcoin başına ortalama 31.135 dolar ödeyerek satın alma gerçekleştirdi. Anlaşma, kripto finansal hizmetler firması New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından yapıldı ve 21 Ocak’ta tamamlandı.

Bu Ocak ayı başlarında, Maraton bir hisse senedi turunda 250 milyon dolar topladı, ancak bunu BTC’yi satın almak için kullanılmadı. Okamoto, endüstri medyasının bildirdiğine göre, Bitcoin satın alımının 425 milyon dolar’lık dahili nakit kaynaklardan finanse edildiğini açıkladı.

Bir madenci olarak, Marathon şu anda günde iki Bitcoin üretiyor ancak şu anda Bitmain’den 103.000 gelişmiş S19 Bitcoin madencilik cihazı satın alarak büyümeyi planlıyor. Okamoto, cihazların 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar teslim edilmesinin ve tamamen kurulmasının beklendiğini söyledi. CEO bu konuyla ilgili “Bugün tüm madenciler, Bitcoin ağının mevcut zorluk oranına göre çalışır durumda olsaydı, günde yaklaşık 55 ila 60 Bitcoin üretecektik” ifadelerini kullandı ve ekledi:

“Elimizdeki nakit parayı şimdi Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanarak, salt oyun yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük.”

Ekim ayında Marathon, Beowulf Energy ile Bitcoin çıkarmak için elektrik maliyetlerini %38 oranında azaltan bir ortak girişim anlaşması duyurdu. Maraton hisseleri Pazartesi günü %0.44 düşüşle 18.22 dolara geriledi. Hisse senedi 1 Ocak’tan bu yana %56’dan fazla arttı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.