Mystic Valley’de Jeton Dönemi Başlıyor!

Tayland’da yer alan bir müzik festivali, güvenli ve sorunsuz bir şekilde ödemelerin gerçekleştirilmesi için blockchain’i kullanmayı amaçlıyor.

Hala devam eden COVID-19 salgınına karşın, küresel etkinlikler planlandığı gibi ilerlemeyi düşünüyor. İptal etmeyip yeni teknolojilerle birlikte katılımcılar arasındaki yakın teması sınırlandırmayı planlıyorlar. Bu çözümlerden biri de gişe rekortmeni olan bir sistem ile desteklenen nakit ödeme sistemini bünyesinde barındırmaktır.

Tayland’ın en büyük müzik festivallerinden biri olan Mystic Valley, önümüzdeki üç gün sürecek olan etkinlik boyunca nakitsiz ödemeler için kendi jetonunu üretecek.

Perşembe günü yapılan duyuruya göre; Mystic Valley organizatörleri, kendi kripto jetonu MYST’yi basabilmek için yerel kripto para birimi borsası Bitazza ve blog zinciri başlangıcı olan Fuse.in ile ortaklık kurdu.

Bu yeni jeton, yiyecek ve içecek satıcılarına ve bu satıcılara yapılan ödemeler de dahil olmak üzere festivaldeki tüm finansal işlemleri sağlayabilmek için tasarlandı. Etkinlik; 7 Kasım-29 Kasım tarihleri arasında Nakhon Ratchasima Khao Yai’deki Mountsin Creek Golf Resort’ta gerçekleşecek.

Duyuruya göre; MYST, kâğıt para ihtiyacını ortadan kaldırmak için hazır hale getirilmiştir. Bu da katılımcılar ve tedarikçiler için sorunsuz ve güvenli bir deneyim sağlamayı hedeflemektedir.

Yeni nakitsiz ödeme sisteminin başlıca satış noktası olan sistemleri tarafından talep edilen ücretleri de azaltması bekleniyor. Duyuruda; ‘ağın 0,01 dolarlık işlemi her türlü etkinlik organizatörünün ödemesinin maliyetinin küçük bir bölümünü kullanarak gerçekleştirebilmesini sağlıyor’ bilgisine yer veriliyor.

Etkinlikte yer alan bir sözcü Cointelegraph’a kullanıcılarının fiat için kullanılmayan MYST jeton miktarını değiştirebileceğini söyledi. ‘Ardından para veya para transferi iadesi alacaklar’ diye cümlesini noktaladı.

Mystic Valley, nakitsiz bir ödeme seçeneği sağlamasının yanında, katılımcılarının biletlerini Bitcoin (BTC), Ether ETH) ve stabilcoin Tether (USDT) gibi büyük kripto para birimleri ile satın almalarına olanak sağlıyor.

Müzik piyasası son zamanlarda kripto para ile oldukça yakından ilgili olmaktadır. Binance destekli merkezi olmayan bir müzik paylaşım hizmeti Audius, Ekim ayı sonlarında platformunda yer alan müzisyenlere ve dinleyicilerine 8 milyon dolarlık yönetim jetonu dağıttı. Eylül ayının sonlarında ise Fransız DJ David Guetta sanal gerçeklik platformu Sensorium ile anlaşmaya imzaladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.