Eylül 28, 2020

Muhasebe Firması EY OpsChain Network Procurement Çözümünü Açıkladı!


Muhasebe firması olan EY, dün EY OpsChain Network Procurement (ONP) çözümünü bildireceğini dile getirdi. Bu durum EY’nin halka açık Ethereum blok zinciri için ilk adımı oldu. Çözüm ise, iki yönetimin bilgilerini saklayarak blok zinciri üzerinde anlaşma yapılmasını sağlıyor.

OpsChain Network Procurement; yönetimlere akıllı sözleşme teknolojisini uyguluyor. Bu teknoloji sayesinde iş anlaşmaları senkronize edilerek Ethereum blockchain ağına erişim sağlanıyor. Bu duruma önem vermemizin sebebi ise; geleneksel finans kurumları ile blok teknoloji arasındaki ilişkiyi geliştirmeyi sağlıyor.

EY’nin global blockchain lideri Paul Brody yaptığı duyuruda şu sözlere yer verdi:

“Şirket ağları, ortakları ve tedarikçileri arasındaki rekabet artıyor. Tek bir ERP sistemi seviyesinin üzerinde bir ağ olarak çalışabilme yeteneği çok önemlidir. Bunu halka açık bir blok zincirinde yapmak, bir şirketi veya tedarikçiyi maliyetli, kapalı özel bir ağa katılmaya ikna etmek zorunda olmamak anlamına gelir.”

ONP Çözümü ve Temel Protokol

ONP çözümü açık bir kaynak olan Microsoft ve Consensys; EY tarafından ortaya koyulan Temel Protokol’ün üzerine kurulmuştur. Temel Protokol ise; sıfır bilgi kanıtları, zincir dışı depolama ve dağıtılmış kimlik teknolojisi ile çalışır. Bu tür çözümler şirket için oldukça yararlıdır. Çünkü blok zincirinin özel alana girmeden karşılıklı anlaşmalar yapılabileceği manasına gelir.

Devamında, Temel Protokol; tokenleştirme ölçütlerine yardımcı olur. Yani bu, satın alma siparişlerinin tokenize edilebileceği ve aynı zamanda DeFi ile birleştirilebileceğini gösterir.

Son olarak güzel bir haber ise, ONP’nin çözümünün beta sürümü artık kullanıcıları ile birlikte. Aynı zamanda ücretsiz. Brody’ nin cümlelerine göre;

“2030 yılında, bütün yeni iş sözleşmelerinin yarısından çoğu blockchain ile yapılacaktır.”

Bizim tahminlerimiz ise ONP çözümü gerçekleştirirse, belki de Brody’nin cümleleri doğru çıkabilir. Çünkü zamandan ve paradan tasarruf etmek herkesin ilgisini çeker.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ece Önel hakkında :

Merhaba ben Ece Önel, Dokuz Eylül Üniversite'sinde okuyorum. Freelance olarak çalışıyorum ve aynı zamanda güncel haberleri takip ederek bu konular hakkında yazı yazmayı seviyorum. Yaklaşık iki senedir kendimi bu alanda geliştiriyorum. İyi okumalar. :)

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?