Eylül 25, 2023

Morgan Creek CEO’sundan Bitcoin için Şok Tahmin: “Yükselmek için Alan Var!”


Bitcoin 26.000 dolar seviyesinin altına gerileyerek 25.987 dolar civarında düşük bir değer yarattı. Ancak, topluluktaki pek çok kişi BTC’nin “adil değerinin” çok daha yüksek olduğuna inanıyor. Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko’ya göre, piyasa fiyatı 25.000-26.000 dolar civarında seyretmesine rağmen, en büyük kripto varlığının “adil değeri” şu anda 100.000 dolar civarında yer alıyor.

Yusko, geçmişteki modelleri kullanarak, Bitcoin’in değerinin geçmişteki yarılanma döngülerinin ardından 100 dolardan 1.000 dolara ve ardından 1.000 dolardan 10.000 dolara yükseldiğine dikkat çekti. Aslında, bu dalgalanmaları “parabolik patlama tepeleri” olarak etiketledi.

Bitcoin Tutmak Zamanın %86’sında Karlı Oldu

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dylan LeClair, BTC’nin dolaşımdaki arzının büyük bir kısmına dokunulmadığına dikkat çekti. Özellikle, bir aylık zaman diliminde, dolaşımdaki arzın yalnızca %5,4’ü taşındı. Bu, tüm zamanların en düşük rakamına işaret ediyor. Buna karşılık, arzın %94,6’sı hareketsiz durumda. Morgan Creek yöneticisi ayrıca Bitcoin arzının çoğunluğunun ya hareketsiz olduğunu ya da uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulduğunu yeniden iddia etti.

Yusko, spot BTC ETF’lerinin 2023’ün sonunda veya 2024’ün başında düzenleyici onay almasını bekleyenler arasında. Bu da piyasaya yeni sermaye akışı ihtimalini arttıran bir detay.

Yusko’ya göre, piyasa yaklaşık 300 milyar dolarlık bir akış görebilir. Geçmişe bakıldığında, yüksek oranda atıl arz ve piyasadaki sınırlı serbest dalgalanma göz önüne alındığında, bu durum BTC’nin fiyatını önemli ölçüde etkileyecektir. Yusko, “100 milyon dolarlık serbest dolaşımdaki 300 milyon dolar ile fiyatın çok yükseleceğini” iddia etti.

Bu aşamada, Bitcoin’in var olduğu 4,787 gün içinde, sahiplerinin yaklaşık 4,107 gün boyunca kârlı bir konumda olduğunu belirtmek ilginçtir. Look into Bitcoin’in verilerine göre, yatırımcılar mevcut fiyata göre şimdiye kadar kârlı günlerin %85,8’inin tadını çıkardı.

bitcoin haberleri

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?