Kasım 20, 2022

%4400 Artışla Sonuçlanmıştı: Model Bu Altcoin’de Göründü!


Ripple (XRP) fiyatı gün içerisinde klasik bir ‘teknik analiz’ modeli gösterdi. “Yükseliş üçgeni” olarak bilinen bu model, beş günlük bir birikim sonrası geldi. Formasyondan beklenildiği üzere birikim sonrası yükseliş başlamıştı ancak FTX olayı her şeyi gölgede bırakmaya yetti.

Ripple (XRP) fiyat tahmin

Daha dar zaman aralığındaki fiyat grafiği ise heyecanlandıran bir detay ortaya çıktı. Tarih tekerrür ederse destansı bir ralli ortaya çıkabilir. Aylık zaman grafiğine bakıldığında da benzeri bir formasyonun oluşumu bu yükseliş hissiyatını güçlendiren bir detay oldu.

2018’in ilk gününde XRP için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.317 dolar ile başlıyor. Yükseliş üçgeninde benzer bir birikim 2013’ten 2017’ye kadar da görünüyor. Bu çıkışın sonucunda fiyat üç ayda %4.430’luk bir artış kaydetti.

Ancak topluluktaki bu heyecanın günümüzde de aynı şekilde karşılık bulacağını söylemek fazla ‘abartılı’ bir tahmin olacaktır.

Teknik analize göre mevcut gelişmeler doğruysa, o zaman Ekim 2024’te XRP fiyatı birikimden çıkmalı ve ivme kazanarak 30 dolara ulaşmalıdır.

Ancak yalnızca teknik analizlere atıfta bulunarak bir yükseliş/düşüş tahmini yapmak kripto para piyasasında çok anlamlı değil. Nitekim XRP bir süredir SEC ile kritik bir davayı devam ettiriyor ve düzenleyicisi baskı devam ediyor. Benzeri şekilde kripto piyasası da düzenleyici boşlukla mücadele ediyor. Piyasada daha fazla kurumsal yatırımcının varlığı da hesaba katılırsa bu detaylar oldukça önemli.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?