Mizuho Araştırması: PayPal Kullanıcılarının Yaklaşık %20’si Bitcoin Ticareti Yaptı

Bir Japon yatırım bankacılığı ve menkul kıymetler firması olan Mizuho Securities’in yeni bir araştırması, PayPal kullanıcılarının Bitcoin’in (BTC) ödeme aracı olarak kullanımına ilişkin eğilimlerini ortaya koydu.

Mizuho Securities kısa süre önce 380 Amerikalı PayPal kullanıcısına bir anket yaptı ve platform kullanıcılarının yaklaşık %65’inin PayPal’ın dünya çapındaki 28 milyon satıcının birinde Bitcoin (BTC) harcamaya hazır olduğunu söyledi. Mizuho Securities araştırma sonucunun bir tamamlayıcısı olarak, platform kullanıcılarının neredeyse %20’sinin Bitcoin kullanarak bir veya iki işlem gerçekleştirdiği bildirildi.

Dahası, PayPal üzerinden Bitcoin ticareti yapanların PayPal uygulamasını Bitcoin olmayanlardan üç kat daha fazla kullandıkları bilgisi paylaşıldı. Bitcoin trader’larının yaklaşık yarısı, Bitcoin ticaretine başladıktan sonra diğer PayPal işlevlerini daha fazla kullandıklarını bildirdi.

Mizuho Securities analisti Dan Dolev, kripto kullanıcı etkileşimindeki artışın PayPal’ın gelirinde “anlamlı bir artış” sağlayabileceğini belirtti. Buna ek olarak PayPal’ın hisseleri, Nasdaq’ın %1.6’lık kazancının ortasında, Salı işleminde %2.2 artışla 218.92 dolar’a yükseldi. Hisse senetleri bir önceki yıla göre %101 arttı.

Mizuho, ​​PayPal kullanıcılarının son Bitcoin satın alımlarının büyük bir bölümünü oluşturduğunu gösteren verileri yakın zamanda paylaşan tek firma değil. İki hafta önce, hedge fonu Pantera Capital, PayPal kullanıcılarının toplu olarak yeni çıkarılan tüm Bitcoin’lerin yaklaşık %70’ini satın aldıklarını iddia etti.

Bunların yanında PayPal’ın kripto hareketi Bitcoin için bir olumlu bir adım gibi görünüyor. PayPal, 21 Ekim’de Bitcoin ticaretini destekleme planlarını açıkladığından beri, Bitcoin yaklaşık %60 artarak kabaca 19.000 dolar’a yükseldi, bu da piyasa değerini 350 milyar dolar’ın üzerine çıkardı. Pazartesi günü, kripto para birimi geçici olarak 2017’nin en yüksek seviyesini aştı ve geri çekilmeden önce 19.920 dolarlık bir zirveye ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.