Mart 7, 2023

Milyonluk Transfer: Balinalar Bu Altcoin’e Akın Etti!


Birkaç büyük kripto cüzdanı aynı anda Coinbase’e milyonlarca dolar değerinde Solana (SOL) gönderdi.

Balina transferleri serisi ilk olarak blok zinciri izleyici ve analiz aracı Whale Alert tarafından tespit edildi.

Whale Alert, kaynağı bilinmeyen bir cüzdanın 12,54 milyon dolar değerindeki 599.999 SOL’u ABD merkezli en iyi borsaya taşımasını içeren ilk büyük SOL transferine tanık oldu.

Birkaç dakika içinde, ayrı bir cüzdan aynı kripto borsasına 12,54 milyon dolar değerinde 599.999 SOL’luk bir parti daha gönderdi.

Saniyeler sonra, bilinmeyen üçüncü bir cüzdan 11,59 milyon dolar değerinde 554.431 SOL’u Coinbase‘e aktardı.

Dördüncü bir cüzdan daha sonra Coinbase’e 12,54 milyon dolar değerinde 599.999 SOL gönderdi. Ardından beşinci ve son bir cüzdan aynı kripto borsasına 12,54 milyon dolar değerinde 599.999 SOL gönderdi.

Tüm büyük SOL işlemleri iki dakikadan kısa bir süre içinde ve nispeten benzer miktarlarda gerçekleşti. Bu da transferlerin arkasında tek bir varlığın olabileceğini gösteriyor.

Kripto varlıklarının hepsi bir kripto borsasına gönderildiğinden, potansiyel olarak açık piyasada satılabilirler.

Yaklaşık 70 milyon dolar değerinde 2.954.427 SOL’a tekabül eden beş işlemin tamamını gerçekleştirmek neredeyse hiçbir ücrete mal olmadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada SOL, son 24 saatte küsuratlı bir artışla 20,83 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?