Şubat 23, 2023

Milyonluk Analistten Güncel Bitcoin Tahmini Geldi!

Önde gelen on-chain analist Willy Woo, Bitcoin fiyatına ilişkin güncel bir değerlendirmede bulundu. Analist BTC yatırımcılarını potansiyel bir short squeeze senaryosu konusunda uyardı. Detaylar haberimizde.

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Woo, 1 milyon Twitter takipçisine Bitcoin’in (BTC) temellerinin toparlandığını söyledi.

“Bitcoin’de temeller toparlanıyor. 

Temel Güç İndikatörünü (Fundamental Strength Indicator-FSI) artık aşırı hareket sergilemiyor ve yükselmeye başlıyor (FSI, 17 temel ve teknik indikatörün gücünü takip ediyor) 

Fiyat 25.000 doların çok üzerine çıkarsa, bir hort squeeze’e girebiliriz.”

Short squeeze ya da kısa pozisyon sıkıştırması, açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda görülmektedir. Sıkışma daha sonra ek rallileri tetikler.

Woo, geçmiş döngülerin zamanlamasına ilişkin analizine dayanarak Bitcoin’in (BTC) muhtemelen “yeniden birikim aşamasına girdiğini” belirtiyor. Analist olası bir durgunluk için de şunları ekliyor:

“Makro ticaret konusunda uzman değilim, ancak makro likidite yükselişte gibi görünüyor. BTC hala buna bağlı. Şu anda durgunluk başlarsa bir tırmanış ve ölü kedi sıçraması (dead cat bpunce- düşüş sürecinde yaşanan kısa süreli yukarı doğru bir hareket) bekliyorum. Ayrıca, gelecekteki döngülerde bir ayrışmanın olabileceğini düşünüyorum.”

Bitcoin basın zamanında 24.169 dolar değerinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %0.31 değer kazandı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?