Milyonlarca Ripple (XRP) Çalınmasında PlusToken Ayrıntısı: Çinli Polisler İşin İçinde Mi?

PlusToken dolandırıcılığıyla ilgili olarak yeni gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz gün XRPlorer CEO’su Thomas Silkjær tarafından Twitter’da paylaşılan verilere göre 300 milyondan fazla çalınan XRP’nin çoğu farklı hesaplara dağıtılmış ve yaklaşık 88 milyon XRP hala sabit duruyor. Dağıtılmayanların ise bir kısmı kripto para borsası HBTC’ye PlusToken hesabına gönderildiği saptanmıştır.

Toplam çalınan miktarın 113 milyon dolardan fazla olduğu biliniyor. Thomas Silkjær tarafından atılan paylaşıma göre dağıtılmamış olan XRP’lerin ise yaklaşık piyasa değer 24 milyon dolar olarak hesaplanmış durumda.

Büyük çapta gerçekleşen olayda, bazı polis veya polislerin olabileceği tahmin ediliyor. Çünkü geçtiğimiz ay gerçekleşen 12 milyon XRP dolandırıcılığında çalınan kripto paralar bir borsaya gönderilmişti. Adı açıklanmayan borsanın yetkilileri ise gönderenin bir polis olduğunu belirtmişti.

PlusToken tarafından yapılan ilk dolandırıcılık haberi bu değil. 2018 yılından itibaren adını duyduğumuz PlusToken; BTC, ETH, USDT, OMG gibi birçok kripto para dolandırıcılığında adı geçmiş ve 3 milyar dolar kadar para dolandırmıştı. Ortadan kaybolduğu sanılan ve sonradan 6 üyesinin yakalandığı bilinen dolandırıcı çetenin bazı üyelerinin hala dışarıda olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz yıl PlusToken hesaplarına tekrar para yatmaya başlaması sonrasında, tutuklananlar dışında hala dışarıda dolaşan PlusToken üyelerinin olduğuna işaret ediyor.

 

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.