Milyonlarca Ripple (XRP) Çalınmasında PlusToken Ayrıntısı: Çinli Polisler İşin İçinde Mi?

0
428

PlusToken dolandırıcılığıyla ilgili olarak yeni gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz gün XRPlorer CEO’su Thomas Silkjær tarafından Twitter’da paylaşılan verilere göre 300 milyondan fazla çalınan XRP’nin çoğu farklı hesaplara dağıtılmış ve yaklaşık 88 milyon XRP hala sabit duruyor. Dağıtılmayanların ise bir kısmı kripto para borsası HBTC’ye PlusToken hesabına gönderildiği saptanmıştır.

Toplam çalınan miktarın 113 milyon dolardan fazla olduğu biliniyor. Thomas Silkjær tarafından atılan paylaşıma göre dağıtılmamış olan XRP’lerin ise yaklaşık piyasa değer 24 milyon dolar olarak hesaplanmış durumda.

Büyük çapta gerçekleşen olayda, bazı polis veya polislerin olabileceği tahmin ediliyor. Çünkü geçtiğimiz ay gerçekleşen 12 milyon XRP dolandırıcılığında çalınan kripto paralar bir borsaya gönderilmişti. Adı açıklanmayan borsanın yetkilileri ise gönderenin bir polis olduğunu belirtmişti.

PlusToken tarafından yapılan ilk dolandırıcılık haberi bu değil. 2018 yılından itibaren adını duyduğumuz PlusToken; BTC, ETH, USDT, OMG gibi birçok kripto para dolandırıcılığında adı geçmiş ve 3 milyar dolar kadar para dolandırmıştı. Ortadan kaybolduğu sanılan ve sonradan 6 üyesinin yakalandığı bilinen dolandırıcı çetenin bazı üyelerinin hala dışarıda olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz yıl PlusToken hesaplarına tekrar para yatmaya başlaması sonrasında, tutuklananlar dışında hala dışarıda dolaşan PlusToken üyelerinin olduğuna işaret ediyor.

 

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın