Ağustos 28, 2023

Bu Kripto Varlıklara Dikkat: Milyonlarca Dolar Değerinde Token’ın Kilidi Açılıyor!


Geçtiğimiz günlerde, önde gelen Çinli muhabir Colin Wu, ana akım kripto projelerinden token’ların bu hafta dolaşıma gireceğini açıkladı.

Bu gelişmeyi yakın zamanda attığı bir tweet ile duyurdu. Wu, önümüzdeki yedi gün içinde milyonlarca dolar değerinde kendi yerel kriptolarını piyasaya sürecek dokuz kripto projesinin altını çizdi.

Söz konusu projeler arasında merkezi olmayan borsa dYdX (DYDX), Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Optimism (OP) ve dağıtık bir defter teknolojisi olan Hedera Hashgraph ağı (HBAR) yer alıyor.

Wu’nun güncellemenin kaynağı olarak Token Unlocks’u göstermesi dikkat çekicidir. Token Unlocks, kazanılmış tokenları izlemek ve kilit açma olaylarını bildirmek için zincir üzerindeki verileri kullanan bir gösterge tablosudur.

Dokuz Token

Siteye göre dYdX, dolaşımdaki arzının %3,76’sını temsil eden 6,52 milyon DYDX coin’in kilidini açacak. Bu tokenlerin mevcut piyasa değeri 14,08 milyon dolardır. 6,52 milyon token 29 Ağustos’ta piyasaya sürülecek. DYdX’in tokenlerinin %75’inin kilitli olduğunu belirtmekte fayda var.

Benzer şekilde, Optimism de 35,55 milyon dolar değerinde 24,16 milyon OP tokenı piyasaya sürecek. Optimism’in kilit açma etkinliği önümüzdeki 48 saat içinde yayına girecek. Proje şu ana kadar tokenlerinin %17’sinin kilidini açtı. %26’sı kilitlendi ve %57’si takip edilmedi.

Öte yandan, Hedera ağı, güncelleme uyarınca tokenlerinin daha önemli bir kısmını serbest bırakıyor. Proje, 1 Eylül’de 64,05 milyon dolar değerinde 1,15 milyar HBAR’ın kilidini açacak.

Şu anda, Hedera tokenlerinin %59’unun kilidini açmış durumda ve yalnızca %3’ü kilitli. Cuma günü yayına girecek olan 1,15 milyar HBAR’ın ardından, kilidi açılacak yalnızca 115 milyon token kalacak.

Önümüzdeki yedi gün içinde devasa tokenları piyasaya sürecek diğer kripto projeleri arasında Polkadot blockchain, DeFi platformu Acala network (ACA), kripto mikseri Tornado Cash (TORN), SUI, EUL, NYM ve 1INCH yer alıyor.

Bazıları kilit açma olayını token’ları biriktirmek için iyi bir fırsat olarak görürken, diğerleri endişelerini dile getiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?