Aralık 4, 2022

%78 Arttı: 10 Milyon Meme Coin Dolaşımdan Kaldırıldı


Shiba Inu‘nun yakım oranı, son 24 saatte %78’lik hafif bir artış yaşadı. Söz konusu süre içinde toplam altı işlemde 10.181.934 meme coin dolaşımdan kaldırıldı.

Meme coin yakım oranında artış

Öte yandan son yedi günde 126.452.790 SHIB token dolaşımdan kaldırıldı ve bu yakım 50 işlemde yapıldı. Bu sayı, 223.264.370 SHIB’in yakıldığı önceki haftadan daha düşük.

Basın zamanında meme coin, son 24 saat içinde marjinal bir düşüşle 0.0000093 dolar seviyesinde işlem görüyor. 22 Kasım’da 0.0000081 dolarlık düşük seviyelerden toparlandıktan sonra, SHIB bir konsolidasyon sürecine girdi. Bu sürecin ardından yeni bir hareket görebiliriz.

SHIB için Welly DAO modeli başlıyor

Şubat ayında Shiba Inu, İtalyan burger restoranı Welly ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık çerçevesinde, topluluğun karar verme sürecine katılmasını sağlamak için DAO modeli önerildi.

Welly’nin DAO modeli, Kasım ayı sonunda Merkezi Olmayan Organizasyon Grubunun (D.O.G.) lansmanı sırasında test edildi. Topluluk üyelerine, ortak tasarım firması Masquespacio tarafından gelecekteki franchise lokasyonlarının içi için sunulan üç konsept örneğinden en iyi iç tasarımı seçme görevi verildi.

Welly topluluk üyelerine sunulan gelecekteki kararlarda bu modeli kullanacak. Bu, mağaza dekorundan franchise konumlarına, menü seçeneklerinden paketlemeye kadar çeşitli kararları içerecek.

Ek olarak Shiba Inu topluluğu, SHIB sahiplerine tahsis edilen fonların en iyi nasıl kullanılacağına karar vermek için farklı bir DAO kullanacak ve bu, gelecekteki net mağaza kârının %15’ini oluşturacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?