Şubat 19, 2020

Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Maliyeti 1 Doların Altında Gerçekleşti!

Bugün sabah saatlerinde lider kripto para birimi Bitcoin ile büyük bir işlem gerçekleşti. Tek bir işlemle neredeyse tam 50 bin adet Bitcoin (BTC) başka bir adrese gönderimi sağlandı.

İlgi Çekti

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bu sabah büyük bir işlem yapıldığı belirtildi. Bu aktarılan BTC’lerin kime ait olduğu bilinmeyen Bittrex’e 482 milyon dolar değerinde BTC gönderildi.

Bu işlemle bazı kripto para yatırımcıları endişelenmeye başladılar, bu gönderim işleminin bir satış işlemi olmasından korkmaya başladılar.

Fakat bazı kripto para yatırımcıları ise bu işlemi bir yatırımcı tarafından yapılmadığını düşünüyor. Bu yatırımcılar işlemi Bittrex tarafından yapıldığını belirtiyor. Bu tahminin doğru olma olasılığı yüksek. Nedeni kripto para borsalarının ara ara cüzdanları arasında aktarım gerçekleştirdiğini görebiliyoruz. Ayrıca bu gönderilen BTC’ler en başta Bittrex adresinden çıkmış olması, daha sonra yeniden Bittrex adresine dönmesi Bittrex tarafından yapıldığı görüşünü desteklemekte.

Ayrıcak kripto para yatırımcılarının ilgisini en fazla çeken durum ise gönderilen BTC’lerin maliyeti oldu. Blockchain verilerinden alınan kaynağa göre 482 milyon dolarlık bu işlem 1 dolardan daha düşük fiyata gerçekleşti.

Blockchain verisi

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.