Ocak 20, 2023

Korkutan Rapor: Milyarlarca Dolarlık Altcoin Piyasaya Akacak!

Token Unlocks’un 2022 yıllık raporu, XRP’ye dikkat çekerek 2023’te en yüksek kilit açma ihtimali olduğunu belirtti. Piyasaya girecek 17,9 milyar dolarlık token ile XRP, ikinci sıradaki Filecoin’den dört kat daha fazla token’ı kilidini açacak.

Collin Wu’ya göre Filecoin bu yıl 4,9 milyar dolarlık token’ın kilidini açmayı ve planlanan diğer birkaç kilidi de eklemeyi bekliyor. Wu’nun raporu tepkilere yol açarken, kullanıcılar token akışının piyasaya ne yapabileceğini tartıştı.

Raporda bahsedilen token’lar arasında Optimism 3,7 milyar dolar, Chainlink 2,9 milyar dolar, BitDAO 2,5 milyar dolar, ApeCoin 2,3 milyar dolar bulunmaktadır. Diğerleri arasında STEPN 1,4 milyar dolar, Hedera 1 milyar dolar, Axie Infinity 1 milyar dolar, dYdX 0,9 milyar dolar ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Milyarlarca XRP piyasaya akacak

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere token kilidinin açılması, her blok zinciri projenin ekonomisi için önceden belirlenmiş temel bir detaydır. İlk Halka Arzlar (IPO’lar) yoluyla hisselerin serbest bırakılmasına veya borsadaki kilitlenme dönemlerine benzer.

Token kilitlerinin açılması sırasında, bir proje önceden kilitlenmiş token’ları önceden belirlenmiş bir sürede piyasaya sürmektedir. Buradaki amaç, proje mücitleri, yatırımcılar ve kullanıcılar arasındaki teşvikleri dengelemektir.

Wu’nun raporunun ardından gelen tepkiler, çoğunlukla yaklaşan yeni token akınının piyasada bir FUD yaratabileceği düşüncesinde olanlardan geldi. Bazıları, bazı projeler hakkındaki bilgileriyle karşılaştırarak raporun gerçekliğini sorguladı.

Rapora göre kilitleri açılacak token’ların kümülatif tahmini değeri 102 milyar dolar civarında. Bu, oldukça büyük bir hacmi temsil ediyor.

Artan arz, temel ekonominin geçerli olması halinde piyasa değerinde bir düşüş yaratır. Bununla birlikte, kullanıcıların endişesi, bunun zaten kırılgan olan kripto piyasası üzerinde yaratabileceği duygusal etki yaratmaktadır.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?