Ocak 27, 2020

Milyarder Yatırımcı Tim Draper: Bitcoin Alın!

Bitcoin piyasaya sürüldüğü zamandan beri, çeşitli tartışmaların konusu olmuştur. Bazı uzmanlar Bitcoin’e şiddetle karşı çıksa da, Bitcoin’in güçlü destekçileri de vardır. Bu destekçilerden biri de Tim Draper.

Milyarder yatırımcı Tim Draper, 2011 yılında ki Mt. Gox’u yatırımıyla binlerce Bitcoin’ini kaybetmiş olsa da pes etmedi. Yeni bir fırsatla Draper, ABD’de Marshall tarafından düzenlenen bir açık artırma ile tanesi 632 dolardan yaklaşık 30,000 Bitcoin aldı ve kripto para sektörünün de önemli bir ismi haline geldi. Şimdi ise Tim Draper’ın millennial’lara (Y Kuşağı) bir tavsiyesi var.

Silikon Vadisi’nin ünlü milyarder yatırımcısı Tim Draper, Fox Business’a verdiği röportajda, Bitcoin tavsiyesinde bulundu. Tim Draper “Babalarımız ve dedelerimiz için işleyen sistem, bugünün gençleri için işlemez hale geldi. Artık damlaya damlaya göl olmuyor.” dedi ve devam etti:

“Gençlerin aldıkları maaş, borçlarını ödemeye yetmiyor. Zor bir çağda yaşıyorlar ve satın alamadıkları için, kiracı olmakla yetiniyorlar. Bitcoin ise merkeziyetsiz yapısıyla iyi bir yatırım seçeneği oluşturuyor.”

İçinde olduğumuz dönem içinde en iyi emeklilik planının kripto para yatırımı olduğunu söyleyen Draper, “Dolara dayalı çok yoğun yasal mevzuatlar var. Eğer işe yarar bir yatırım yapmak isterseniz, Bitcoin veya kripto paraya yönelmenizde fayda var.” diye ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?