Nisan 15, 2020

Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi

Bitcoin kriz zamanlarında mükemmel bir yatırım olabilir mi? En azından Mike Novogratz içi bu şekilde. Bloomberg TV ile yaptığı röportajda, tanınmış yatırımcı ve Galaxy Digital CEO’su “bu Bitcoin zamanı” dedi.

Fiyattaki iyileşmeye rağmen, birçok kripto yatırımcısı Bitcoin değerinin 24 saatte %50 oranında düştüğü Mart ayında meydana gelen kayıplarla başa çıkmak için çalışıyor.

Küresel pazarlardaki belirsizliğe rağmen, Novogratz Pazartesi günü Bloomberg TV’ye, Bitcoin biriktirmeye devam etmek için mükemmel bir zaman olduğunu söyledi. Novogratz, geçmiş dönemlerde fiyatın 2020’de 20 bin dolara ulaşmaması durumunda BTC yatırımlarını bir kenara bırakacağını söylemişti, ünlü isim bunun Bitcoin için en iyi yıl olacağından hala emin. Novogratz konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Altın ve Bitcoin konusunda long yani yükseliş beklentisi içerisindeyim. Daha önce hayatlarımız boyunca hiç görmediğimiz bir parasal borç görmeye başladık. Bence bu uzun vadede hard money olarak bilinen Bitcoin ve altın gibi varlıkların fiyatını yükseltecek. Bu, tam olarak Bitcoin’in zamanı. Bitcoin geçtiğimiz yıl makro bir silah ve yatırım tercihi haline geldi. Bunu daha önce hiç almayan serbest yatırım fonları ve yüksek gelire sahip bireyler bile Bitcoin almaya başladı.”

Bununla birlikte, Novogratz, Bitcoin’in Asya pazarındaki yatırımcı sayısı nedeniyle fiyatını korumadığını belirtti. Belirsiz fiyatında, diğer yatırımcıların ilgisinde azalma yarattığını düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.