Milyarder Warren Buffett’a, Kripto Topluluğundan Eleştiri

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kripto para birimlerinin değeri olmadığına inandığını vurgulayarak Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki görüşlerini yineledi.

Görüşme sırasında Buffett, başka birine satılabilmeleri dışında, kripto para birimleri ile çok fazla şey yapılamayacağını söylemişti. Ayrıca Herhangi bir kripto para birimine sahip olup olmadığı sorulduğunda Buffet, sahip olmadığını ve herhangi bir kripto para birimine sahip olmak istemediğini de belirtmişti.

Milyarder risk sermayedarı Chamath Palihapitiya ise farklı bir röportajda Warren Buffett’in Bitcoin hakkındaki düşüncelerini yorumladı. Palihapitiya, Buffett’in tamamen yanıldığını düşünüyor. Ayrıca Buffett’in eskide kaldığını vurgulayan milyarder isim, yine de kendisine saygı duyduğunu da ekledi. Benzer şekilde, Block TV ile yaptığı bir başka röportajda, CryptoOracle Kurucu Ortağı Lou Kerner, şunları söyledi:

“Kriptonun neden bir şey olmadığıyla ilgili oluşturabileceğiniz bir sürü argüman var. Ancak Warren kriptoyu anlamadığından, bu argümanlardan hiçbirini oluşturamıyor. Tek söylediği kripto fare zehiri ve bu eğitimli bir argüman değil.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.