Milyarder Warren Buffett’a, Kripto Topluluğundan Eleştiri

0
313

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kripto para birimlerinin değeri olmadığına inandığını vurgulayarak Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki görüşlerini yineledi.

Görüşme sırasında Buffett, başka birine satılabilmeleri dışında, kripto para birimleri ile çok fazla şey yapılamayacağını söylemişti. Ayrıca Herhangi bir kripto para birimine sahip olup olmadığı sorulduğunda Buffet, sahip olmadığını ve herhangi bir kripto para birimine sahip olmak istemediğini de belirtmişti.

Milyarder risk sermayedarı Chamath Palihapitiya ise farklı bir röportajda Warren Buffett’in Bitcoin hakkındaki düşüncelerini yorumladı. Palihapitiya, Buffett’in tamamen yanıldığını düşünüyor. Ayrıca Buffett’in eskide kaldığını vurgulayan milyarder isim, yine de kendisine saygı duyduğunu da ekledi. Benzer şekilde, Block TV ile yaptığı bir başka röportajda, CryptoOracle Kurucu Ortağı Lou Kerner, şunları söyledi:

“Kriptonun neden bir şey olmadığıyla ilgili oluşturabileceğiniz bir sürü argüman var. Ancak Warren kriptoyu anlamadığından, bu argümanlardan hiçbirini oluşturamıyor. Tek söylediği kripto fare zehiri ve bu eğitimli bir argüman değil.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın