Milyarder Tim Draper: Bitcoin “Geleceğin Para Birimi”

0
Milyarder Tim Draper: Bitcoin

Ünlü yatırımcı milyarder Tim Draper, Bitcoin‘e yatırım yapmak için uzun vadeli bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini söyledi. Harvard işletme okulu mezunu olan Draper, Bitcoin’in “geleceğin para birimi” olduğunu söylüyor ve USD‘nin (ve diğer para birimlerinin) değerinin kademeli şekilde değer kaybettiğine inanıyor.

Milyarder girişim kapitalisti Draper, geçtiğimiz günlerde, mevcut geleneksel finansal piyasalar hakında görüşlerini paylaştığı ve aynı zamanda kripto para birimlerine en mantıklı şekilde nasıl yatırım yapılacağı konusunda önerilerde bulunduğu bir Facebook Soru-cevap canlı yayını düzenledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Draper, 2014 yılında 18 milyon dolara 29.656 Bitcoin (BTC) satın almasıyla tanınıyor. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in uzun vadeli performansına, dünyanın en baskın para birimi olan USD’den daha fazla güven duyduğunu belirtti.

Bitcoin para biriminin geleceğidir ve Bitcoin’e sahipseniz geleneksel para birimlerinden çok daha akıcı ve dinamik bir para birimine sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz”

Draper, Eylül 2018’in ortalarında, internetin büyümesini ve gittikçe benimsenmesini, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin mevcut gelişimi ile karşılaştırmıştı. Ünlü yatırımcı, dijital varlık pazarının birleşik piyasa kapitalizasyonunun önümüzdeki 15 yıl içinde 80 trilyon dolar civarına yükseleceğini savundu.

Draper’a göre, Bitcoin 2022’de 250.000 dolara yükselecek ve geleneksel para birimleri kademeli şekilde değerlerini yitirmeye ve pratik olarak değersiz olmaya başlayacak. Draper, Bitcoin’in potansiyeli hakkındaki son yorumunda, “Kısa vadede hiçbir şey olamayacağı için kısa vadede asla bitcoin tahminleri yapmam” dedi.

“Bitcoin yükselir ve düşer, insanlar fiyatı manipüle edebilir. Eğer Bitcoin’e kısa vadeli olarak yatırım yapıyorsanız hata yapıyorsunuz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın