Ekim 13, 2022

Milyarder Mike Novogratz Tarih Verdi: Yükselişin Anahtarı Bu!

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, mevcut ayı piyasasının ve kripto para piyasasının geleceği hakkındaki görüşlerini güncelleyerek, yeni tahminlerini paylaştı.

Yahoo Finance ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Novogratz, Federal Rezerv parasal sıkılaştırma önlemlerini duraklattığında Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarının yeniden yükseleceğini belirtti.

Galaxy Digital CEO’suna göre, kripto piyasasındaki satış düşüşüne Federal Rezerv faiz oranlarının artması neden oluyor.

“Fed, hayatımızın en agresif faiz artırımlarını yaparak sert bir şekilde ilerleyen enflasyonu kırmaya çalışıyor. Bitcoin diğer varlıklarla birlikte satılanlar arasındaydı. Genel tabloya bakacak olursak bu satışlardan yine en az etkilenenlerden birisi olmayı başardı.

Eğer bu faiz yükselişleri artık yapılmazsa, Bitcoin fiyatının yeniden toparlanmaya başlayacağını düşünüyorum. Elbette bu toparlanma diğer kripto paraları da olumlu yönde etkileyecek.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Novogratz, kripto gerilemesinin ne zaman sona erebileceği konusunda hakim olan ayı piyasasının altı aya kadar sürebileceğini de belirterek bir tarih de paylaştı.

“Ayı vakası biliyorsun, bu acıdan iki ila altı ayımız kaldı diye düşünüyorum. Boğa durumu, piyasanın kırılmaya başlamasıdır. Ve çok fazla kırılma görüyoruz. Mutlaka kriptoda değil, dünyanın geri kalanında da benzeri eğilimler var.”

Galaxy Digital CEO’suna göre, kripto pazarındaki satıcılar büyük ölçüde tükenmiş durumda.

“Kripto ilginç, üç ay önce, büyük satışlardan ve borç düşürmeden sonra, satması gereken çoğu insan sattı. Ve böylece fiyatın çok daha hareketsiz olduğunu gördünüz. İyi bir hikaye olduğunda işler iyi gidiyor ve hikaye kaybolduğunda hemen satış yapıyorlar. Ve böylece kriptoda çok daha az aktivite, satıcılar için çok daha az. Ama aynı zamanda çok daha az yeni alıcı var.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?