Mart 8, 2020

Milyarder Mark Cuban, Ne Kadar Bitcoin’e Sahip Olduğunu Açıkladı

Amerikalı milyarder yatırımcı Mark Cuban, katıldığı bir programda herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını açıkladı.

Cuban, Kevin O’Leary ile Ask Mr. Wonderful’ın yeni bölümünde yer aldı ve bir izleyici üyesi ona blockchain hakkında ne düşündüğünü sordu. O’Leary bu konunun üstüne gitti ve Bitcoin ile altına yatırım yapıp yapmayacağını sordu. Cuban cevap verdi: “Şu anda ikisini de tercih etmiyorum.” Altın ve Bitcoin ile ilgili şunları ekledi:

“Buna nasıl değer verildiğini sormalısınız; insanlar buna farklı şekillerde değer veriyor, özellikle de Bitcoin’e. Bazı insanlar Bitcoin’i beyzbol kartları, sanat, altın gibi bir değer deposu olarak değerlendiriyor. İçsel değere sahip oldukları için değil İnsanların içlerinde değer gördüklerinden dolayı bir değer var.”

Ünlü milyarder Cuban, kripto varlıklar ve Blockchain teknolojisi arasında çok belirgin bir fark olduğunu da söyledi. Cuban’a göre kripto paraların temel bir içsel değeri yok fakat Blockchain genel olarak temel bir içsel değere sahip.

Görünen o ki Mark Cuban, kripto topluluğunun beklediği “kurumsal yatırımcılardan” biri olmayacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.