Şubat 5, 2023

Milyarder Fed Detayını Vererek Kripto Rallisi için Tarih Verdi!

Ünlü milyarder Chamath Palihapitiya, Fed Başkanı Jerome Powell’ın son yorumlarının ardından kripto para piyasasının yukarı yönlü daha fazla patlamaya tanık olabileceği görüşünde.

All-In Podcast’in yeni bir bölümünde konuşan Palihapitiya, Başkan Powell’ın geçtiğimiz hafta Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı sırasında yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Milyarder, Federal Rezerv’in gelecekteki faiz artışlarının hızını azaltmaya başladığına işaret ettiğinin altını çizerek kripto para piyasasına ilişkin görüşlerini detaylandırdı.

Powell, Aralık ayında son derece şahin tutuma sahipti. Temelde ‘Dinleyin, faizleri istediğinizden daha yüksek ve daha uzun süre tutacağız’ konumundaydı. Oldukça netti ve piyasalar da buna tepki gösterdi.

Aradan 35 ya da 40 gün geçmeden, esasen 25 baz puanlık iki artırımımız kaldığını ve esasen inişe geçmeye çalışacağını açıkladı.

Konuşma hala şahin gibi görünse de gerçekte olanlar tamamen teslim olduğunu gösteriyor. Piyasalar da artık tamam moduna girmeye başladı. Daha önce de söylemiştim ancak her şey netleşmeden altı ile dokuz ay önce dibe vurma eğilimindedir. Bu nedenle rallinin kısa vadede gelmeyeceğini söyleyebilirim.

Chamath Palihapitiya‘ya göre piyasalar, Bitcoin (BTC) ve kripto da dahil olmak üzere hızla yükseldiği bir dönem olan 2018 sonu ile 2019 başı fiyat hareketini yansıtabilir.

2018’in sonunda piyasalar düştü ve bunun bir kısmı Powell’ın faizleri artıracağı, enflasyonun kontrolden çıktığı dönemdi. Ardından Çin’in gerçek bir halsizlik dönemine girebileceğini söyleyen tüm bu verileri aldık ve Powell teslim oldu, yine inişe geçmeye çalıştı. Uzun lafın kısası, yapmadı, bu bir kandırmacaydı ve piyasalar daha da yükseldi…

Sanırım bunu biraz tekrarlamak üzereyiz. En azından önümüzdeki 30 ila 90 gün içinde daha fazla acı göreceğiz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?