Nisan 6, 2020

Milyarder CEO, BTC’nin Mevcut Krizden Nasıl Yararlanabileceğini Açıkladı

Girişim sermayesi şirketi Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, Anthony Pompliano ile yaptığı son röportajda, mevcut küresel ekonomi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Ayrıca Bitcoin’in parlaması için nelerin gerektiğini de açıkladı.

Palihapitiya, mevcut küresel ekonomik krizle ilgili birkaç konuya değindi. USD veya diğer küresel para birimlerinin değiştirilmesi ile ilgili olarak, CEO Bitcoin’in hala çok değişken olduğunu belirtti. Şunları dile getirdi:

“Aşırı volatilite Bitcoin’i günlük al-satçıların arka mahallelerine çekiyor! Ve şu anda olduğumuz yer burası. Biz arka mahallelerdeyiz. Gettolardayız.”

“Borç piyasalarından daha önemli olan tek piyasa para piyasalarıdır.” ifadelerini kullandı. Milyarder CEO para piyasalarının nispeten daha az oynak olduğunu ve zaman içinde değer değiştirdiğini açıkladı.

Palihapitiya, Bitcoin fiyatındaki değişkenliğin, onun daha fazla benimsenmesi önünde engel olduğunu düşünüyor. Bu sebeple “Etkili bir şekilde kullanamazsın.” ifadesini kullandı.

Bitcoin’in oynak varlıkların “gettosundan” çıkabilmesi için spekülatörlerin ve günlük işlemcilerin fotoğrafın dışında olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca ünlü isme göre, uzun süredir Bitcoin’i elinde tutan kişilerin ilgisi de korunmalıdır.

Ünlü CEO “Yavaş gidiyoruz ama bir uçuruma doğru gidiyoruz” diyerek mevcut finansal durumu açıkladı ardından Bitcoin ile mevcut krizi ilişkilendirerek şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in değerli olma olasılığı geçmişte yüzde 1’di. Ancak, maalesef şu anda yüzde 5 ya da 10 durumunda. Aslında şansımız şu ki, 2030’a kadar buradan çıkma şansımız yok gibi görünüyor. Bu enflasyon ortamından kurtulmanın tek yolu, yarı-altın tarzı bir sistem kurmak ancak bunu da hükümetler ya da merkez bankalarıyla yapmak imkansız. Çünkü bir varlık üzerinde ya da bir değiş tokuş oranı üzerinde anlaşamazlar. Ancak sistem dibe çöktüğü zaman insanlar bunu (Bitcoin ile) başarabilirler.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.