Ocak 24, 2023

Milyar Dolarlık Fon Altcoin’e Aktı: Boğalar Güçleniyor!


Ripple’ın yerel tokenı XRP, son 24 saat içinde 1,02 milyar doların üzerinde giriş kaydederek değerini 0,40 doların üzerine çıkardı. Altcoin bu seviyelerde bir haftadan uzun bir süredir birikim modundaydı ve büyük fon girişiyle yükselme fırsatı buldu. Token geçtiğimiz günlerde 0,43 dolara kadar çıkarak dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Şimdi bir sonraki direnci olan 0,45 doları aşabileceğinin sinyallerini verdi.

XRP’nin piyasa değeri, 1,02 milyar dolarlık girişin kaydedilmesinin ardından 21,5 milyar dolara ulaştı ve günlük ticarette fiyatı %5 arttı. Satın alma baskısı tokenı 0,43 doların üzerine çıkardı ve şimdi 0,50 doların üzerine çıkmayı hedefliyor.XRP Ripple analiz grafiği

XRP 1 Dolara Ulaşacak Mı?

XRP, son 14 günde yaklaşık %23 artış göstererek 2023’e önde başladı. Bununla birlikte, kademeli fiyat artışı, momentum bir ralli lehine olduğu için daha geniş faktörler tarafından besleniyor. XRP’nin 1 doları hedeflemesi için önümüzdeki haftalarda istikrarlı bir şekilde 0,50 doların üzerine çıkması gerekiyor.

XRP’nin 0,40 doların üzerindeki varlığını geri kazanması yaklaşık üç ay sürmüş olsa da, bir ralliye rağmen 1 dolara ulaşmak kolay olmayacaktır. SEC ve Ripple davası, endekslerdeki büyümesini engelleyen fiyat beklentisinin üzerinde asılı duran kara bir bulut olarak kalmaya devam ediyor.

24 Ocak 2023 itibariyle, hem Ripple hem de SEC son sunumlarını sundu. Ara kararlar büyük olasılıkla davanın ilerleyişini etkileyecek.

Ayrıca, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde kararın büyük olasılıkla kendi lehlerine olacağına dair iyimserliğini dile getirdi. Bu durum XRP’nin fiyatında bir artışa yol açtı ancak lehine karar verilmesi kesindir demek hatalı olacaktır. Bu nedenle, dava sona ermedikçe varlığın yakın vadede 1 dolara ulaşması pek olası görünmüyor.

Koinfinans.com olarak bildiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada XRP 0,43 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik günlük ticarette% 4,2 artış gösterdi. Ocak 2018’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 dolardan %87,5 düşüş gösterdi.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?