Mart 20, 2022

Milletvekili Maaşının Tamamını Bu Altcoin’de Alıyor: Dünyada Bir İlk!

  • Birleşik Halk Partisi lideri ve St. Maarten Parlamentosu üyesi Rolando Brisonyakınz amanda yaptığı bir açıklamada, maaşının tamamının popüler bir altcoin ile ödenmesini talep eden ilk seçilmiş yetkili olduğunu duyurdu. Brison, ülkesi blok zinciri teknolojisini ve kripto para çözümlerini benimsemeye devam ettiği sürece, St. Maarten’in “Karayiplerin Kripto Başkenti” olabileceğine inandığını söyledi.

Milletvekili, St. Maarten’in ‘Karayiplerin kripto başkenti’ olmasını istiyor

El Salvador, Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak tanımasıyla bilinirken, Karayipler, kripto para birimlerinin benimsenmesi ve özel olarak Bitcoin Cash (BCH) için bir yuva haline geldi. map.bitcoin.com‘dan alınan verilere göre, şu anda Karayipler’de mal ve hizmetler için BCH kabul eden yüzlerce satıcı bulunuyor.

19 Mart’ta, St. Maarten Parlamentosu üyesi ve Birleşik Halk Partisi (UP Party St. Maarten) lideri Rolando Brison, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda maaşının tamamını Bitcoin Cash (BCH) olarak aldığını duyurdu.

St. Maarten’in “sürekli büyüyen kripto para birimi fenomenine” girme yolunda devam etmesi gerektiğine inandığını belirten hükümet yetkilisi Brison, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisinin tüm avantajlarını yenilemeye ve benimsemeye devam edersek, St. Maarten’in ‘Karayiplerin Kripto Başkenti’ olma şansı olduğuna inanıyorum” dedi.

Brison, Bitcoin Cash’i ulusal para birimi haline getirmek için mevzuatı araştırıyor

Maaşının tamamını kripto varlık ödemelerinde alan ilk hükümet üyesi olduğunu iddia eden Brison, “Ülkemiz giderek daha fazla kripto para birimi ve blok zinciri kullanmaya geçerken, ben de maaşının tamamını Bitcoin Cash olarak alan dünyadaki ilk seçilmiş yetkili haline geldim” dedi.

Brison, duyuru sırasında geçen yıl bir konferans sırasında St. Maarten’in maliye bakanının kripto para birimi ve blok zinciri benimsemenin araştırma için öncelikli bir alan olduğunu belirttiğini açıkladı. Maliye bakanının inovasyona doğru ilerleme konusundaki fikirlerini takdir ettiğini ifade eden UP Partisi lideri, bir sonraki kritik adımın kripto para birimi ve blok zinciri yasasını yürürlüğe koymak olacağını belirtti:

“Önerdiğim tüketici bankacılığı mevzuatına göre eski ticari bankacılık biçimlerimizi iyileştirmemiz gerekirken, aynı zamanda St. Maarten’de kripto para birimi işlemlerini daha da etkili ve değerli hale getirmek için mevzuat oluşturmamız gerekiyor.”

St. Maarten Parlamentosu üyesi, ülkede Bitcoin Cash’i (BCH) ulusal para birimi yapmak için yasaları araştırmaya başladığını da sözlerine ekledi. Ayrıca Brison, BCH ve non-fungible token (NFT) işlemlerini St. Maarten’in sermaye kazançları vergisinden muaf tutmayı hedefliyor.

“‘Para’ kavramı bir yenilik dalgası yaşıyor ve bunu yaşamaya devam edecek. Bu yenilik, ülke olarak bizler ve yasa koyucularımız, yerel para birimimizi ve (E)ticareti dijital bir dünyaya nasıl uyarlayacağımız konusunda daha fazla soruyla karşı karşıya kaldığı bir zamanda geliyor. Neyse ki çözüm tam önümüzde: Bitcoin Cash.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Newsbitcoin


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.