Mike Novogratz’ın Radarındaki Yeni Altcoin: Cardano (ADA)

Cardano (ADA), son birkaç ayda, yalnızca akıllı sözleşmeler desteği gibi yeni işlevler değil, aynı zamanda ilgi ve kullanımda da büyük bir artış elde etmesini sağlayan bir dizi güncelleme yaşadı. Bu doğrultuda kripto paranın fiyatı ve piyasa değeri de yükselerek, coin’i en büyük 4. kripto para birimi haline geldi. Şimdi ise ADA’nın dikkat çeken yeni bir takipçisi var gibi görünüyor: Galaxy Digital’den Mike Novogratz.

Bitcoin’e yüksek sesli bir destekçisi olarak bilinen Mike Novogratz kripto piyasasının popüler isimlerinden. Novogratz, Cardano’ya olan ilgisini ilk olarak, boğa vakası ve projenin kullanım örnekleri hakkında sorular sorduğu son Twitter paylaşımında dile getirdi. Ayrıca, Cardano’nun yazının kaleme alındığı sırada 37.3 milyar dolar olan devasa artan piyasa değerini de ele aldı:

“Bunun üzerine inşa eden var mı? Kullanan var mı? Piyasa değeri neden bu kadar yüksek? Bir fon varlığı olmalı mı?”

Bunun yanında geçmişte Cardano’yu kullanarak hiç işlem yapmadığını itiraf etti, bu da onu şimdiye kadar kaçındığı birkaç kripto paradan biri yapıyor. El olarak IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Novogratz’ın paylaşımına yanıt vererek bir telefon görüşmesi yapmaya davet etti. Cardano’nun kurucusu olan Hoskinson, projesini tanıtmak için hareket geçmiş gibi görünüyor.

Belirtildiği üzere, Novogratz kripto endüstrisine yabancı değil. Bitcoin ve Ethereum’u desteklemesiyle tanınıyor ve Wall Street’te kripto sektörüne giren ilk büyük isimler arasındaydı. Bununla birlikte, DeFi sektörüne de ilgi duyduğu için büyük hacimli kripto paralarla yetinmedi. Kripto dünyasında büyük dalgalar yaratabileceklerine inandığını belirterek, Aave ve Chainlink gibi projeleri beğendiğinden bahsetti. Bunların dışında Compound, yearn.finance ve ayrıca dünyanın en büyük DEX’i olan Uniswap’in yerel token’ı olan UNI ilgisini çekiyor gibi görünüyor. Son olarak, Litecoin ve Dogecoin söz konusu olduğunda, Novogratz oldukça temkinli ve projelere şüpheyle yaklaşıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.