Mike Novogratz, Dogecoin (DOGE) Yükselişindeki Ana Nedeni Açıkladı!

0

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg TV’de Dogecoin’in son rallisini değerlendirdi. Novogratz, Dogecoin’in bu sene gerçekleştirdiği ralliyi finansal sisteme bir başkaldırış olarak değerlendirirken Dogecoin’i “kumar” olarak nitelendirdi. Detaylar haberimizde.

Galaxy Digital’in kurucusuna göre Dogecoin rallisinin ana itici gücü, küresel finans sistemindeki mevcut kriz ortamında herhangi bir değer deposu arayan Y kuşağı ve Z kuşağının perakende fonları. Bu nedenle Novogratz, beyzbol kartları ve diğer koleksiyon parçaları gibi hisse senetlerinin ve bazı bölgelerde emlak fiyatlarının yükseldiğini söyledi. Ünlü CEO, hisse senetlerini yükselten tetikleyicilerin kripto para birimlerini de yukarı ittiğine dikkat çekti.

Novogratz, konuşması sırasında Dogecoin destekçileri Elon Muck ve Mark Cuban’a değinmiş olsa da, Dogecoin yükselişini daha çok perakende yatırımcılarla ilişkilendirmeyi tercih etti.

Bunların yanında Novogratz, şu anda olduğu gibi fiyatı kolayca düşebileceğinden DOGE’ye yatırım yapmanın çok tehlikeli olduğuna inanıyor. Novogratz, bunun DOGE ekosisteminde devam eden gelişme eksikliğinden ve Dogecoin’e giden kurumsal paranın yokluğundan kaynaklandığını düşünüyor. Novogratz kurumsal yatırımcı eksikliğini “Bu bir perakende çılgınlığı” ifadeleriyle vurguladı. Ayrıca Digital Galaxy CEO’su, DOGE’u saf bir kumar olarak nitelendirdi ve bu haftanın başlarında şirketinin DOGE hakkında ayrıntılı bir rapor yayınladığını belirtti.

Bununla birlikte, DOGE’nin BCH, ETC ve LINK ile birlikte yükselmesine rağmen, kripto endüstrisinin bir balon olmadığını belirtti. Yine de, bu coin’lerin fiyatlarının kolayca yükselip düşebileceğini de ekledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın