Mike Novogratz, Bitcoin’e Dair Son Gelişmeleri Değerlendirdi

Galaxy Digital CEO’su ve ünlü bir Bitcoin destekçisi Mike Novogratz, milyarder Ray Dalio’nun ve dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın hem son zamanlarda Bitcoin’i desteklediklerini hem de son 24 saat içinde kripto piyasasını nasıl etkilediklerini göstermek için harekete geçti.

Son gelişmeler, Novogratz’ı Bitcoin’in bir değer deposu olduğuna daha da ikna etti. Öyle ki Novogratz, Tesla veya SpaceX’in yakında bilançolarına BTC ekleyebileceğine bile inanıyor.

Galaxy Digital CEO’su, geçen yıl Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında önde gelen kripto para birimine şüpheyle yaklaşan ama “artık Bitcoin’e büyük hayranlık duyduğunu” belirten Ray Dalio’dan bahsetti. Diğer önemli bir gelişme olarak birkaç saat önce, Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter biyografisine “Bitcoin” kelimesini ekledi ve akabinde BTC hemen 32.000 dolar’dan 37.000 dolar’a yükseltti.

Bu gelişmeler üzerine, Bitcoin ve Ethereum’da erken bir yatırımcı olan Mike Novogratz, Bitcoin’in bir değer deposu olduğu görüşünü bir kez daha paylaştı. “Tüm değer depoları inanç sistemleridir” diye ekledi.

Twitter biyografisinde “Bitcoin” kelimesi yer alan iş ve kripto dünyasının bir diğer önemli figürü ise Twitter CEO’su Jack Dorsey.

Elon Musk’ın Bitcoin hareketi, Bitcoin ve diğer kripto paraları daha ileriye götürebileceğine dair bir dizi yorum ve tartışmayı da beraberinde getirdi. Ayrıca, yakın gelecekte yönettiği şirketlerin (Tesla ve SpaceX) Bitcoin’i bilançolarına rezerv para birimi olarak ekleyebileceklerine dair sayısız varsayım gündeme geldi. Özellikle Morgan Greek Digital’in iki ortağı, Anthony Pompliano ve Jason Williams bu görüşü Twitter hesaplarında paylaştı. Girişimci ve kripto podcaster Anthony Pompliano Musk tarafından yönetilen şirketlerin bilançosuna Bitcoin eklemenin artık sadece bir an meselesi olduğunu düşünüyor.

“Tesla ve SpaceX’in bilançolarına Bitcoin eklemesi artık kaçınılmaz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.