Mike Novogratz: Bitcoin Şu An Altından Daha İyi Bir Yatırım!

14 Ağustos’ta Bloomberg’e konuşan Mike Novogratz, kripto sektörü de dahil finansal piyasalar hakkındaki son düşüncelerini açıkladı.

Galaxy Digital CEO’su Twitter üzerinden yaptığı yorumları tekrarlayarak, altının ons başına 2.500 ila 3.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti. Bu kadar iyimser olmasının altında, dünya merkez bankalarının öncülüğünü yaptığı para basımı ve “likidite” yer alıyor.

BTC hakkında yorum yaparken, kripto para biriminin yakın gelecekte altından daha iyi bir yatırım olacağını söyledi. Bloomberg’in yazısında şu şekilde yer aldı:

“Son haftalarda değeri yükselen kripto para biriminin iyi bir değer deposu olup olmadığı sorusuna “Rubicon’u geçtiğini” düşündüğünü ve şu anda altından daha iyi bir yatırım olarak gördüğünü söyledi.”

Bu son yorum, Novogratz’ın Bitcoin’in önümüzdeki aylarda 14.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söylemesinden kısa bir süre sonra geldi. Novogratz, BTC’nin yıl sonunda 20.000 dolara ulaşabileceğini ve mevcut seviyelerden %70’lik bir ralli olacağını ekledi.

Ünlü CEO bu şekilde düşünen tek kişi değil. Goldman Sachs’ın hedge fon satış bölümünün eski başkanı ve Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, İngiltere, Japonya, ABD ve Avrupa merkez bankalarının oluşturduğu G4’ün de Bitcoin’in yükselişini desteklediğini belirtti ve şunları ekledi:

“Hisse senedi, tahvil, emtia, kredi veya değerli metaller değil… Tüm dönem boyunca yüksek performans gösteren tek varlık bulunuyor: Bitcoin. Bitcoin’e olan inanç seviyem her gün artıyor. Zaten sonuna kadar uzun pozisyondayım. Uzun vadeli başka bir varlığa sahip olmanın değmeyeceğini düşünüyorum, ancak bu başka bir günün konusu.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.