Temmuz 9, 2020

Mike Novogratz: Bitcoin, Altından Daha İyi Performans Gösteriyor Ama…

Kripto sektöründe sık sık altın ile Bitcoin’in kıyaslandığında şahit oluyoruz. Büyük altın destekçileri olduğu kadar Bitcoin’i destekleyenlerde var. Bu tartışmalar devam ederken, bu kez Mike Novogratz farklı bir öneri ile karşımıza çıktı.

CNBC’nin Fast Money programı sırasında Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, volatilitesi nedeniyle portföylerde Bitcoin’e altından çok daha küçük bir kısmın tahsis edilmesi gerektiği önerisinde bulundu.

“Bence Bitcoin daha iyi performans gösteriyor ama insanlara sırf volatilitesi yüzünden altına göre daha az Bitcoin’e sahip olmaları gerektiğini söylerdim.”

Novogratz, Bitcoin satın almanın hala zor olduğunu ve fiyat artışını bastırdığını, ancak farklı yatırımcı türlerinin yeni doğan varlığı benimsemesini kolaylaştırmak için yeni rampalar kurulduğunu yineledi:

“Satın almayı kolaylaştırmak için daha fazla insan çalışıyor. Fonlar kuruluyor, saklama hizmetleri oluşturuluyor. Bir noktada ETF alacağız.”

Geçtiğimiz ay Novogratz, Bitcoin’i altın yerine tercih ettiğini söyledi, ancak şimdi bunların her ikisinin de temel varlıkları olduğunu söylüyor. Altın, 8 Temmuz’da dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra rekor seviyeden sadece yüzde beşlik bir yükseliş kadar uzakta. Bitcoin ise şu an yaklaşık 9.391 dolardan işlem görüyor ve şimdiye kadar gördüğü en yüksek fiyat seviyesinden oldukça uzakta.

Bitcoin’in bu yıl için altından daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?