Nisan 30, 2021

MicroStrategy’nin Sahip Olduğu Bitcoin’in Değeri 5 Milyar Dolar’ı Aştı

MicroStrategy, dönem boyu yaptığı bir dizi Bitcoin yatırımının ardından 2021’in ilk çeyreği için çok beklenen finansal sonuçlarını açıkladı.

Duyuruya göre, şirketin 2021’in ilk çeyreğine ilişkin toplam geliri 122.9 milyon dolardı. 2020’nin ilk çeyreğine kıyasla bu %10.3’lük bir artışa işaret ediyor. Ek olarak, şirketin brüt kârı 100.4 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu durum, 2020 yılının ilk çeyreğindeki %78’lik brüt kâr marjında gözle görülür bir artışla %81.7’lik bir brüt marjı temsil ediyor.

MicroStrategy’nin iyi duyurulmuş Bitcoin edinme stratejisinin bir parçası olarak şirket, 2021’in ilk çeyreğinde 20.857 Bitcoin satın aldı. Şirket bunları BTC başına ortalama 52.087 dolarlık bir satın alma fiyatı ile toplam 1.086 milyar dolara satın aldı.

MicroStrategy’nin Bitcoin Stratejisi

Saylor’ın finansal sonuçları paylaştığı bir tweet’e göre, şirketin elinde 91.579 BTC bulunuyor. Yani şirket şu anda yaklaşık 5 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip. MicroStrategy en son 5 Nisan’da 253 BTC’yi nakit olarak 15 milyon dolara satın almıştı.

CEO Michael Saylor, şirketin Bitcoin’e yaklaşımından bahsetti. “MicroStrategy’nin ilk çeyrek sonuçları iki yönlü kurumsal stratejimizin açık bir örneğiydi: Kurumsal analiz yazılımı işimizi büyütmek ve önemli bir hissedar değeri yaratan Bitcoin’i elde etmek ve elde tutmak. Bitcoin stratejimizden memnun kalmaya devam ediyoruz. Şirket ilk çeyrekte 1 milyar doların üzerinde ek sermaye topladı” yorumunda bulundu. Saylor, bu parayı varlıklarını genişletmek için kullandıklarını açıkladı.

Michael Saylor; “MicroStrategy World’de, kuruluşların dijital varlıkları bilanço yönetimlerine nasıl dahil edebileceklerini göstermek için kripto para birimi pazarındaki düşünce liderliğimizi kullandığımız çok başarılı bir ‘Şirketler için Bitcoin’ etkinliğine ev sahipliği yaptık. Hissedarlar için ek değer yaratmaya çalışırken Bitcoin almaya ve tutmaya devam edeceğiz” diyerek sözünü tamamladı.

MicroStrategy ilk olarak 11 Ağustos 2020’de 250 milyon dolara Bitcoin satın almıştı. Bu alımın ertesi günü hisseleri 123 dolardan 141 dolara sıçradı. O zamandan beri hisselerinin değeri %430’un üzerinde arttı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?