Mart 19, 2024

MicroStrategy Yine Bitcoin Aldı: Michael Saylor Detayları Açıkladı!

MicroStrategy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, yakın zamanda yayınladığı bir bildiriyle şirketin yeni Bitcoin yatırımını açıkladı. Şirket, 9,245 BTC daha alarak toplam yatırımını 623 milyon dolara çıkardı. Bu yeni yatırım, dönüştürülebilir senetlerden elde edilen kazançlar ve fazla nakit ile gerçekleştirildi. Özellikle, alımın, BTC’nin son günlerde fiyat düşüşü yaşadığı bir döneme denk geldiği belirtildi.

Bitcoin, beş gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73,750 doları gördü, ancak kısa süre sonra 65,630 dolara geriledi. Son 24 saat içinde bir toparlanma yaşansa da, varlık 62,490 dolara geriledi.

MicroStrategy’nin Bitcoin portföyü, yeni alımın ardından 7.53 milyar dolar karşılığında 214,246 BTC’ye ulaştı. Şirketin toplam Bitcoin portföyü ise 13.5 milyar dolar değerinde ve bu da %78 oranında gerçekleşmemiş bir kâr anlamına geliyor.

MicroStrategy Incorporated, bulut tabanlı hizmetler ve mobil yazılımlara odaklanmış bir ABD merkezli şirkettir. Şirket, Eylül 2020’den bu yana neredeyse her ay Bitcoin biriktiriyor ve çoğu kez kârlı çıkıyor.

MicroStrategy’nin Salı günkü duyurusu, firmanın son bir hafta içinde 821.7 milyon dolarla 12,000 BTC satın aldığını açıklamasından sadece bir hafta sonra geldi. Bu tutarlı alımlar, şirketin uzun vadeli bir bakış açısıyla varlık sınıfına yönelik inancını yansıtıyor.

Crypto.Com’un CEO’su Kris Marszalek de yakın zamanda MicroStrategy gibi önde gelen yatırımcıların Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaşarak, “Bu, günlerce ya da haftalarca değil, on yıllarca elde tutmak isteyeceğiniz bir varlıktır,” dedi.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?