Mart 27, 2023

MicroStrategy Pes Etmiyor: Şirketten Yüklü Bitcoin Alımı Geldi!

MicroStrategy’nin eski CEO’su Micheal Saylor, bugün resmi Twitter hesabı aracılığıyla şirketin yeni bir Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu sayede şirketin BTC varlıkları yaklaşık 139.000’e yükseldi. İşte detaylar.

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olan MicroStrategy, coin başına ortalama 23.238 dolar fiyatla yaklaşık 150 milyon dolar karşılığında 6.455 adet BTC satın aldı.  Şirket şu anda yaklaşık 4.14 milyar dolarlık bir fiyatla satın alınan toplam 138.955 Bitcoin’e sahip.

Saylor’ın açıklamasında ayrıca şirketin, ilk olarak 23 Mart 2025’te ödenmesi gereken 161 milyon dolarlık Silvergate kredisini gönüllü olarak önceden ödediği bilgisi de paylaşıldı. İki taraf, yazılım şirketinin daha fazla BTC biriktirmek için kullandığı 205 milyon dolarlık bir kredi için geçen yıl el sıkışmıştı. Yani şirket bir nevi borçla Bitcoin alıyordu. Saylor’ın tweet’ine göre MicroStrategy krediyi %22 indirimle geri ödedi.

MicroStrategy, ilk olarak 2020’de eski CEO Michael Saylor tarafından yönetilirken, rezerv varlık olarak en büyük kripto para birimine yatırım yaptı. Michael Saylor, her yıl değerini kaybetmeye devam eden hazinelerinde dolar tutmak yerine Bitcoin’i enflasyon rezervi olarak kullanma fikrini öneren ilk kişiydi. Şirket, 2022’de önemli kayıplar yaşamasına rağmen pes etmedi ve lider kripto paraya yatırım yapmaya devam etti.

Bunların yanında MicroStrategy sadece kendileri için BTC satın almadı, aynı zamanda yüzlerce diğer halka açık şirketi dolar üzerinden Bitcoin’e geçmeye teşvik etti.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 27.757 dolar seviyesinde işlem görüyor. MicroStrategy, BTC varlıklarını genişletmeye devam ederken, en büyük dijital varlığa devam eden yatırım stratejisinin uzun vadede karşılığını alıp almayacağı henüz belli değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?