MicroStrategy Hisseleri, İlk Bitcoin Yatırımından Bu Yana %200 Değer Kazandı!

0

Geçtiğimiz yıl Bitcoin’deki en dikkat çeken yatırımlardan biri, NASDAQ ile işlem gören bir iş zekası şirketi olan MicroStrategy’den geldi.

Şirketin CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy, 1.3 milyar doların üzerinde BTC satın aldı. Ayrıca bu 1.3 milyar dolar, Saylor’un şahsen sahip olduğu BTC’yi içermiyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin’i ilk satın almasından bu yana, yalnızca 1 milyar dolarlık gerçekleşmemiş kar elde etmekle kalmadı, aynı zamanda hisseleri beş ay içinde yüzde 200’ün üzerinde değer kazandı.

MicroStrategy’nin Bitcoin Yolculuğu

Michael Saylor başlangıçta Bitcoin’e şüpheyle bakıyordu, ancak fikrini değiştirdiğinde işler hızla ilerledi. Saylor’un değişimine katkı sağlayan büyük faktör, ABD dolarının karşı karşıya olduğu devam eden enflasyondu. ABD Yalnızca 2020’de, şimdiye kadar yaratılan tüm dolar’ların yaklaşık yüzde 35’ini bastı; bu miktar, servetinin çoğunu ABD dolar’ı olarak depolayan herkes için şaşırtıcı ve korkutucu bir miktar. Küresel salgın ve artan enflasyon nedeniyle devam eden ekonomik belirsizlik ile Saylor, MicroStrategy’nin hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e dönüştürmenin daha güvenli olacağına karar verdi.

Bu ilk işlemden bu yana Saylor, endüstride Bitcoin’in en önemli savunucularından biri haline geldi. Hatta Bitcoin’in bir gün altının piyasa değerini geçeceğini düşündüğünü bile söyledi.

MicroStrategy, şu ana kadar farklı kaynak yaratma yöntemleriyle farklı fiyatlarla 1 milyar dolar’ın üzerinde Bitcoin satın aldı. En son satın alımında, MicroStrategy bir borç arzında 650 milyon dolar topladı ve gelirleri hazine rezervleri adına daha fazla BTC satın almak için kullandı.

Yılbaşından bugüne MicroStrategy (MSTR) fiyat tablosuna baktığımızda, fiyatın 150 dolar aralığında seyrederken tüm yıl boyunca nispeten düz bir çizgide ilerlediğini görebiliriz. Kasım ayından itibaren Saylor, MicroStrategy için Bitcoin satın almaya başladığında hisse senedi fiyatı da yükselmeye başladı. Kasım ayının sonunda hisse senedi fiyatı 340 dolar’ın üzerine çıktı ve sonrasında 280 dolara düştü. MSTR hızla toparlandığı için fiyat düşüşü uzun sürmedi ve şu an 400 dolar seviyesini kırmaktan sadece 10 dolar uzakta.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın