MicroStrategy CEO’sundan Bitcoin’e Övgü! Nasıl Bitcoin Maximalistine Dönüştü?

Geçmişte MicroStrategy ve CEO’su Bitcoin’i eleştirmişti; şimdi ise şirket birincil rezerv para birimi olarak kripto para birimine yönelmiş durumda. En büyük iş zekası şirketinin CEO’su geçtiğimiz günlerde toplam 175 milyon dolar fiyatla 16.796 bitcoin satın aldığını açıkladı. Önceki alımla birlikte MicroStrategy, 425 milyon dolar değere sahip toplam 38.250 bitcoin satın aldı.

CEO Michael Saylor dün paylaştığı tweet’inde şirketin Bitcoin’i diğer altcoinlere göre birincil rezerv para birimi olarak kullandığını söyledi. Bitcoin’in “kripto uygulama ağları” olarak adlandırdığı stablecoin’ler ve Ethereum’dan (ETH) farklı olarak bir kripto varlık ağı olduğuna inandığını belirtti. Saylor, Bitcoin hakimiyetiyle ilgili bir grafik yayınladı ve Bitcoin’in hakimiyetinin 20 Aralık 2017’de %71.05’ten 20 Eylül’de %93.57’ye yükseldiğini iddia etti.

Saylor, diğer altcoinlerin çoğunun dolandırıcılık olduğuna inanan tek kişi değil. Sektörde ki farklı isimlerde bu görüşü destekliyor.

NASDAQ listesinde yer alan şirket, 11 Ağustos’ta Bitcoin satın aldıktan sonra Bitcoin ile ilgili görüşünü değiştirdi. MicroStrategy, geçen hafta 16.796 bitcoin eklemeden önce toplam 250 milyon dolar fiyatla 21.454 Bitcoin’e sahipti.

Saylor, Artık Bir Bitcoin Boğası

Saylor, geçmişte Bitcoin ve kripto para eleştirmeni olarak biliniyordu. Aralık 2013’te Saylor, Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu söylemişti. CEO, kripto para biriminin çevrimiçi kumarla benzer bir kadere sahip olmasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyordu.

Saylor, Çarşamba günü yayınlanan bir röportajında, MicroStrategy’nin 250 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldığını tweet atana kadar 2013’de söylediklerini unuttuğunu açıkladı. Kripto topluluğunun ona tweetini hatırlattığını söyledi ve Bitcoin hakkında yanıldığını itiraf etti.

CEO ayrıca, Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım olduğuna inanıyor. Sonuç olarak; Bitcoin eleştirmenlerinin, nasıl Bitcoin destekçisine dönüştüğünü görmek, bizler için ilginç bir deneyim. Sizce, şu an eleştirmen olarak tanıdığımız bir sonraki Bitcoin destekçisi kim olacak?

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.