MicroStrategy CEO’sundan Bitcoin’e Övgü! Nasıl Bitcoin Maximalistine Dönüştü?

0

Geçmişte MicroStrategy ve CEO’su Bitcoin’i eleştirmişti; şimdi ise şirket birincil rezerv para birimi olarak kripto para birimine yönelmiş durumda. En büyük iş zekası şirketinin CEO’su geçtiğimiz günlerde toplam 175 milyon dolar fiyatla 16.796 bitcoin satın aldığını açıkladı. Önceki alımla birlikte MicroStrategy, 425 milyon dolar değere sahip toplam 38.250 bitcoin satın aldı.

CEO Michael Saylor dün paylaştığı tweet’inde şirketin Bitcoin’i diğer altcoinlere göre birincil rezerv para birimi olarak kullandığını söyledi. Bitcoin’in “kripto uygulama ağları” olarak adlandırdığı stablecoin’ler ve Ethereum’dan (ETH) farklı olarak bir kripto varlık ağı olduğuna inandığını belirtti. Saylor, Bitcoin hakimiyetiyle ilgili bir grafik yayınladı ve Bitcoin’in hakimiyetinin 20 Aralık 2017’de %71.05’ten 20 Eylül’de %93.57’ye yükseldiğini iddia etti.

Saylor, diğer altcoinlerin çoğunun dolandırıcılık olduğuna inanan tek kişi değil. Sektörde ki farklı isimlerde bu görüşü destekliyor.

NASDAQ listesinde yer alan şirket, 11 Ağustos’ta Bitcoin satın aldıktan sonra Bitcoin ile ilgili görüşünü değiştirdi. MicroStrategy, geçen hafta 16.796 bitcoin eklemeden önce toplam 250 milyon dolar fiyatla 21.454 Bitcoin’e sahipti.

Saylor, Artık Bir Bitcoin Boğası

Saylor, geçmişte Bitcoin ve kripto para eleştirmeni olarak biliniyordu. Aralık 2013’te Saylor, Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu söylemişti. CEO, kripto para biriminin çevrimiçi kumarla benzer bir kadere sahip olmasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyordu.

Saylor, Çarşamba günü yayınlanan bir röportajında, MicroStrategy’nin 250 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldığını tweet atana kadar 2013’de söylediklerini unuttuğunu açıkladı. Kripto topluluğunun ona tweetini hatırlattığını söyledi ve Bitcoin hakkında yanıldığını itiraf etti.

CEO ayrıca, Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım olduğuna inanıyor. Sonuç olarak; Bitcoin eleştirmenlerinin, nasıl Bitcoin destekçisine dönüştüğünü görmek, bizler için ilginç bir deneyim. Sizce, şu an eleştirmen olarak tanıdığımız bir sonraki Bitcoin destekçisi kim olacak?

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın