MicroStrategy CEO’su, Dogecoin Çılgınlığının “Kripto Endüstrisi için İyi” Olduğunu Söylüyor! İşte Nedeni

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Dogecoin (DOGE) rallisinin kripto sektörü için genel anlamda faydalı olduğunu söylüyor.

Morning Invest’e verdiği bir röportajda, şirketi şu anda 91.579 Bitcoin’e sahip olan Saylor, şaka kripto varlığını ve diğer spekülatif yatırım stratejilerini çevreleyen ilginin muhtemelen geleneksel finans piyasalarına olan güven eksikliğinden kaynaklandığını söylüyor.

Saylor, yatırımcıların kendi kendini şişiren dolar konusunda cesaretini yitirdiği için GameStop ve şaka coin’leri gibi büyük riskler içeren yatırım fırsatlarına yöneliyorlar. Saylor, artan risk iştahının kripto için iyi olduğunu belirtiyor.

Halk geleneksel stratejilere, geleneksel paraya, geleneksel tahvillere ve geleneksel hazine stratejilerine olan güvenini kaybetti. Güvenlerini ve kelimenin tam anlamıyla umutlarını yitirdikleri için, daha fazla spekülasyon yapmaya yönlendiriliyorlar ve sonuç GameStop destanıdır, sonuç Archegos olayıdır. Sonuç, insanların kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yapmayan ancak potansiyel olarak ne yaptığını bilmediğimiz bir şey yapan spekülatif paravan şirketleri satın aldıkları, ancak bunun nakit tutmaktan daha iyi olduğunu düşündükleri SPAC patlamasıdır.

Kriptolara yoğunlaşıyorlar ve bilge yatırımcılar Bitcoin satın alıyor çünkü önümüzdeki yüz yıl için bunun sağlam bir para olduğunu anlıyorlar. Ama aynı zamanda ben, insanların diğer kripto para birimlerinde spekülasyon yaptıklarını ve bu durumun GameStop’tan o kadar da farklı olmadığını düşünüyorum. İnsanlar beklemek ve paralarının değerinin düşmesini izlemekten başka bir şey arıyorlar.”

Saylor, Dogecoin’in insanlar için çok fazla eğlence sağladığını ve bu süreçte de kripto acemilerini cezbettiğini ekliyor.

“Bence eğlence de sağlıyor… Dogecoin eğlenceli ve eğer profesyonel spor etkinliklerine gitme ve spor etkinliğinde kumar oynama yeteneğimden vazgeçersem, bu benim için piyasada kumar oynamanın başka bir yolu olurdu. Bu yüzden nihayetinde bunun parasal ortamda anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum. Kripto endüstrisi için iyi, muazzam bir farkındalık ve muazzam bir coşku yaratıyor, birçok insan kaydoluyor, birçok insan hesap açıyor …

Dogecoin’i torunlarınıza bırakmak isteyeceğinizi sanmıyorum, ancak öte yandan, yaptığınız yargı alanında yasal olsaydı, bir boks maçında veya bir basketbol maçında kumar oynamanızı da engellemezdim.”

Milyarder teknoloji girişimcisi DOGE konusunda iyimser olsa da, diğerleri bu konudan o kadar emin değil. Ethereum kurucu ortağı ve Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde de belirttiğimiz gibi, Dogecoin’in kripto piyasaları için varoluşsal bir tehdit oluşturduğunu söylemişti.

Hoskinson, DOGE’un sürdürülebilir olmadığını ve milyonlarca yatırımcıyı haklarından mahrum bırakacak sistemik, feci bir başarısızlıkla sonuçlanmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Cardano CEO’su Böyle bir olayın kripto endüstrisinin “itibarını yok edebileceğine” ve hatta daha katı düzenlemelere yol açabileceğine inanıyor.

[irp posts=”26351″ name=”Cardano (ADA) Kurucusu, Dogecoin Hakkında Konuştu! Kripto Varlıkların İtibarını Yok Edebilir””]

Videoyu izlemek için tıklayın!

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.