MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Tasarruf Heyecanını Geri Getiriyor!

Son yıllarda, kripto endüstrisi katlanarak büyümeye devam etmektedir. Günümüzde ise devam eden binlerce kripto projesi mevcut olmaktadır. Bunun yanında Bitcoin hala en büyük piyasa değerine sahip en iyi madeni para olmaya devam ediyor. Pek çok insanın Bitcoin’i sevmek için birçok sebebi olduğunu söylemek doğru olur.

İlk olarak, Bitcoin tasarruf kültürünü geri getiriyor. Bu durum MicroStrategy’nin CEO’su ve kurucusu Michael Saylor; Bitcoin’den önce tasarruf kültürünün siyasi müdahale nedeni ile olduğunu iddia eden bir tweet attı.

Gelecek Değer Adına Tasarruf

Bitcoin piyasaya çıktığından bu yana son on yılda büyük bir değer kazandı. Bu durum BTC yatırımını zamanla değeri ciddi şekilde artan paradan tasarruf etmenin en doğru yollarından biri olduğunu gösterir.

Aksine banka hesaplarında fiat biçiminde para biriktirmek, nihayetinde fiat para biriminin değerini etkileyen enflasyon riskleriyle karşı karşıya kalmanızı sağlar. Bu durum özellikle hükümetlerin büyük miktarlarda fiat para birimlerini bastıkları zaman geçerli olmaktadır.

Güvenli Alan

Enflasyon, birçok akıllı insanı kripto para dünyasına topladı. Aynı zamanda Bitcoin, piyasadaki en verimli kripto para birimleri statüsünün yeni para girişinden kazançlı çıktı.

Fazla miktarda parası olan kişiler, enflasyon nedeni ile değer kaybını önlemek amacıyla nakitlerinin BTC’ye yatırmak için harekete geçtiler. Nitekim Bitcoin bu alanda oldukça popüler hale geldi. Bu yüzden insanlar kripto paranın birgün güvenilir değer deposu olarak en çok saygı duyulan en değerli varlık olarak Altının yerini alacağına emin oldu.

Özgürlük Hakkında

Michael Saylor’un tweetinde anlatmaya çalıştığı şey belki de büyük bir nokta; siyasi müdahale ve bürokrasinin tasarruf kültürünün yok olmasına sebebiyet vermesidir. İnsanların özgürlerini giderek bozan sansür yasalarının getirilmesi, kurtarıcıları uzaklaştırmada önemli bir rol oynadı.

Bir diğer yandan Bitcoin; tek bir kuruluşun başkalarına kısıtlama koyma veya sansürleme yetkisine sahip olmadığı, tamamen merkezi olmayan bir finansal sistem sunuyor. Bitcoin nadir görülen bir özgürlük duygusuna teşvik ediyor. Aynı zamanda bu durum Bitcoin’i, giderek artan kusurlu geleneksel sisteme uymak zorunda kalmadan güvenli bir tasarruf aracı olarak insanlara sevdirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.