Microstrategy CEO’su: Bitcoin Geleneksel Piyasalardan Daha Az Volatil

Yakın zamanda bir Bitcoin destekçisine dönüşen ve Microstrategy’nin kurucusu Michael Saylor, yaptığı bir Bitcoin paylaşımıyla dikkat çekti. Ünlü CEO söz konusu Twitter paylaşımında, şu anda Bitcoin’in ana piyasa kadar (Microsoft, Apple ve diğer birçok büyük küresel şirketin hisse senedi endeksi ya da değerli metaller gibi) değişken olmadığına dikkat çekti. Saylor şu ifadeleri kullandı:

 “Bugün BTC, NASDAQ, S&P 500, Dow Jones, Russell 2000, 10 ve 30, Yıl Tahviller, Altın, Gümüş, Apple, Amazon, Microsoft ve Facebook’tan daha az volatil. Bitcoin savunucuları volatilite için özür dilemeyi bırakmalı.”

Önde gelen dijital para biriminin eçen yılın Aralık ayından bu yana (12 Mart’taki Kara Perşembe haricinde), herhangi bir keskin fiyat hareketi yapmadı. 22 Ekim’de Bitcoin 11.800 dolarlık bölgenin üzerine çıkarak değer kazanmaya başladı. 5 Kasım’da BTC 15.000 dolar’ın üzerinde bir kırılma gerçekleştirdi ve neredeyse 16.000 dolar seviyesine dokundu. Michael Saylor’da, Bitcoin sahiplerini volatilite nedeniyle özür dilemeyi bırakmaya çağırarak bunu özetledi.

 Wall Street Bitcoin’e Isınıyor

Milyoner Bill Pulte geçtiğimiz günlerde Wall Street tarafından Bitcoin’in benimsenmesine dikkat çekti. Bill Pulte, Bitcoin’i benimsemeye başlayan Wall Street için “geç olsun güç olmasın” şeklinde bir değerlendirme yaptı.

Yakın dönem için konuşacak olursak, finans ve ekonomi dünyasındaki birçok büyük ismin, Bitcoin ile ilgili fikirlierinin değiştiğini söyleyebiliriz. Bu isimler Bitcoin’i kucaklamaya veya en azından bir değer deposu olarak adlandırmaya başladı.Bunlar arasında Nouriel Roubini (bilinen adıyla Dr. Doom), Stanley Druckenmiller, Bill Miller ve Paul Tudor Jones yer alıyor. Bir diğer önemli gelişme olarak, JP Morgan kurumsal oyuncuların daha çok Bitcoin satın almakla ilgilendiğini (çoğunlukla Grayscale’in GBTC hisseleri şeklinde)altın veya altın ETF’lerde uzaklaştıklarını bildirdi. Bütün bu gelişmelerin sektör adına olumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.