Şubat 1, 2022

MicroStrategy, Bitcoin (BTC) Satın Almaya Devam Ediyor, İşte Yapılan Son Alım Miktarı!

Kripto para yatırımlarıyla sık sık gündeme gelen MicroStrategy 30 Aralık 2021 tarihi ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında satın aldığı Bitcoin (BTC) miktarı belli oldu.

MicroStrategy, yayınladığı dosyada ortalama 37.865 dolar fiyatla 660 Bitcoin (BTC) satın aldığı ortaya çıktı. Bu toplamda 25 milyon dolar maliyet anlamına geliyor.

31 Ocak 2022 tarihi itibariyle firmanın cüzdanlarında bulunan BTC miktarı 125.051’e yükseldi ve bu coinlerin güncel değeri yaklaşık 4.8 milyar dolar. Şirketin toplam BTC maliyeti ise birim başına 30.200 dolar olarak açıklandı.

Firma geçtiğimiz yılın sonunda 94.2 milyon dolarlık bir Bitcoin alımı yaptıklarını duyurmuştu ancak Ocak ayı için henüz resmi bir yanıt gelmemişti. Verilere göre MicroStrategy firması 30 Aralık 2021 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında 25 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da kısa süre önce, şu an değeri 685 milyon dolar değerinde 17.732 Bitcoin’e sahip olduğunu açıklamıştı.

Bitcoin, bugün erken saatlerde kısa bir süreliğine 39.000 doların üzerine çıktıktan sonra şu anda 38.669 dolardan işlem görüyor. Son zamanlardaki mütevazı toparlanmasına rağmen, en büyük kripto para birimi, 69.044 dolarlık zirvesinden hala %44.02 aşağıda.

Saylor geçen ay Bloomberg’e, önemli fiyat düşüşüne rağmen şirketinin asla Bitcoin satmayacağını söyledi: “Sadece BTC alıyoruz ve tutuyoruz, değil mi? Bizim starejimiz bu.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.