MicroStrategy, 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporlarına göre, Analitik yazılım sağlayıcısı MicroStrategy 2.574 bitcoin satın aldı ve bu da 50 milyon dolara mal oldu. MicroStrategy, Bitcoin’e rezerv varlık olarak yatırım yapan ilk halka açık şirket oldu.

Ortalama 19.427 dolar fiyatla yapılan son satın alımdan sonra, MicroStrategy şu anda toplam 40.824 Bitcoin’e sahip. Söz konusu gelişmeyi, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bildirdi. Saylor konuyla ilgili şunları söyledi:

“MicroStrategy, Hazine Rezerv Politikası uyarınca 50 milyon dolarlık nakit karşılığında Bitcoin başına ortalama 19 bin 427 dolar fiyatla yaklaşık 2 bin 574 Bitcoin satın aldı. Şu anda yaklaşık 40 bin 824 Bitcoin tutuyoruz.”

Söz konusu son alım şirketin yaptığı üçüncü alım. MicroStrategy, ilk Bitcoin alımını 11 Ağustos’ta gerçekleştirdi ve şirket o gün 250 milyon dolarlık Bitcoin almıştı. Bunu, bir ay sonra 175 milyon dolarlık ek bir alım takip etti. Genel olarak, üç operasyonun tümü için, her BTC MicroStrategy’ye ortalama 11.635 dolar’a mal oldu. Mevcut döviz kurunda, MicroStrategy’nin Bitcoin’deki varlıklarının değeri yaklaşık 775 milyon dolar.

Saylor, kurumsal rezervleri nakit olarak tutmanın akıllıca olmadığını iddia ediyor. Bunun yanında enflasyon ve salgınla bağlantılı nicel gevşemenin fiat para birimlerinin değerini azalttığını düşünüyor. Ayrıca Bitcoin’in sadece altının yerini almaktan daha fazlasını yapacağını söylemesi de kayıtlara geçti. Saylor’un duyurusu Cuma kapanışından sonra geldi. Piyasanın daha fazla Bitcoin satın alan şirkete nasıl tepki vereceği göreceğiz.

Bunlara ek olarak Michael Saylor da kişisel olarak Bitcoin sahibi. Ekim sonunda kendi yatırım portföyünü açıkladı. O dönem portföyü 17.730’dan fazla BTC içeriyordu.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın