Aralık 5, 2020

MicroStrategy, 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporlarına göre, Analitik yazılım sağlayıcısı MicroStrategy 2.574 bitcoin satın aldı ve bu da 50 milyon dolara mal oldu. MicroStrategy, Bitcoin’e rezerv varlık olarak yatırım yapan ilk halka açık şirket oldu.

Ortalama 19.427 dolar fiyatla yapılan son satın alımdan sonra, MicroStrategy şu anda toplam 40.824 Bitcoin’e sahip. Söz konusu gelişmeyi, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bildirdi. Saylor konuyla ilgili şunları söyledi:

“MicroStrategy, Hazine Rezerv Politikası uyarınca 50 milyon dolarlık nakit karşılığında Bitcoin başına ortalama 19 bin 427 dolar fiyatla yaklaşık 2 bin 574 Bitcoin satın aldı. Şu anda yaklaşık 40 bin 824 Bitcoin tutuyoruz.”

Söz konusu son alım şirketin yaptığı üçüncü alım. MicroStrategy, ilk Bitcoin alımını 11 Ağustos’ta gerçekleştirdi ve şirket o gün 250 milyon dolarlık Bitcoin almıştı. Bunu, bir ay sonra 175 milyon dolarlık ek bir alım takip etti. Genel olarak, üç operasyonun tümü için, her BTC MicroStrategy’ye ortalama 11.635 dolar’a mal oldu. Mevcut döviz kurunda, MicroStrategy’nin Bitcoin’deki varlıklarının değeri yaklaşık 775 milyon dolar.

Saylor, kurumsal rezervleri nakit olarak tutmanın akıllıca olmadığını iddia ediyor. Bunun yanında enflasyon ve salgınla bağlantılı nicel gevşemenin fiat para birimlerinin değerini azalttığını düşünüyor. Ayrıca Bitcoin’in sadece altının yerini almaktan daha fazlasını yapacağını söylemesi de kayıtlara geçti. Saylor’un duyurusu Cuma kapanışından sonra geldi. Piyasanın daha fazla Bitcoin satın alan şirkete nasıl tepki vereceği göreceğiz.

Bunlara ek olarak Michael Saylor da kişisel olarak Bitcoin sahibi. Ekim sonunda kendi yatırım portföyünü açıkladı. O dönem portföyü 17.730’dan fazla BTC içeriyordu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?