MicroStrategy 489 Milyon Dolar’lık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

0

İş zekası firması MicroStrategy, birim başına ortalama 37.617 dolar fiyatla nakit olarak 489 milyon dolar değerinde 13.005 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

Satın alma işlemi, MicroStrategy’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yakın zamanda yaptığı ve yine yakın zamanda kapatılan bir özel satıştan elde edilen gelirin söz konusu satın alma işlemine tahsis edileceği başvurusunun ardından geldi. Son satın alma, firmanın toplam Bitcoin varlıklarının 105.085’e ulaşmasını sağladı ve Bitcoin başına yaklaşık 26.080 dolar’lık ortalama bir fiyat ödedi.

Satın almadan önce yapılan son açıklamada firma, MacroStrategy LLC adlı yeni bir yan kuruluş kurduğunu açıkladı. Bağlı şirket, MicroStrategy’nin Bitcoin varlıklarını yönetmekten ve güvence altına almaktan sorumlu olacak. Bu yeni kuruluş şu anda firmanın toplam Bitcoin stokunun yaklaşık 92.079’unu elinde tutuyor.

Şirketin Bitcoin varlıklarını genişletmesi, Çin baskılarının ardından yaşanan son düşüşü takip ediyor. Bitcoin şu anda Nisan ayındaki rekor fiyatının yaklaşık %49 altında, 32.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

MicroStrategy, dünyanın en büyük bağımsız halka açık analitik ve iş zekası firmasıdır. Kripto endüstrisi verilerine göre, aynı zamanda şu anda 100.000 BTC’nin üzerinde kripto varlığa sahip ilk halka açık şirket. Bunların yanında MicroStrategy son birkaç yılda en çok BTC satın alan en büyük halka açık şirket unvanına da sahip.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın