MicroStrategy, 10 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

0

MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Firma, 4.4 milyar dolar’lık rezervine ekleme yapmaya devam ederken, bu, bir dizi Bitcoin alımının en sonuncusu oldu.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bugün firmanın 205 Bitcoin’i yaklaşık 10 milyon dolar’a satın aldığını açıkladı. Coin başına ortalama 48.888 dolar ödendi.

Geçen ay 1 milyar dolar Bitcoin satın alan firmanın şu anda toplam 91.064 Bitcoin’i bulunuyor. Bu coin’lere toplam 2.19 milyar dolar ödendi. Firma 25 Şubat’ta, BTC başına ortalama 52.765 dolar fiyatla 1.026 milyar dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Şirket, ilk olarak Ağustos 2020’de Bitcoin’e 250 milyon dolar’lık yatırım yaptı ve 21.454 BTC satın aldı. MicroStrategy, geçtiğimiz yıl boyunca BTC satın almaya devam etti. Yakın tarihli bir açıklamaya göre firma, Bitcoin’e yatırım yapmaya ve varlıklarını büyütmeye devam etmeyi planlıyor. Michael Saylor konuyla ilgili şunları söylemişti:

“Fazla nakit ile Bitcoin edinme stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz ve zaman zaman piyasa koşullarına tabi olarak, ek Bitcoin satın almak için gelirleri kullanmak amacıyla sermaye artırma işlemlerinde borç veya hisse senetleri ihraç edebiliriz.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın