MicroStrategy, 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı!

0

Halka açık en büyük bağımsız iş zekası şirketi olan MicroStrategy, bugün, yaklaşık olarak 1.026 milyar dolar nakit karşılığında 52.765 dolar ortalama fiyatla 19.452 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy, 24 Şubat tarihli basın açıklamasına göre 19.452 Bitcoin satın aldı. Şirketin CEO’su Michael Saylor yaptığı açıklamada, Bitcoin‘in kurumsal stratejileri olmaya devam ettiğini söyledi:

“Şirket, kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme ile Bitcoin edinme ve tutma konusundaki iki kurumsal stratejimize odaklanmış durumda.”

24 Şubat 2021 itibarıyla Şirket, ücretler ve harcamalar dahil olmak üzere toplamda 2.171 milyar dolar’lık bir toplam satın alma ve Bitcoin başına yaklaşık 23.985 dolar’lık ortalama bir fiyatla yaklaşık 90.531 Bitcoin’e sahip. MicroStrategy’nin Bitcoin stratejisini sürdürmeye devam etmesi bekleniyor:

“Şirket şu anda 90.000’den fazla Bitcoin bulunduruyor ve dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olarak hizmet edebileceğine olan inancımızı bir kez daha teyit ediyor. Fazla nakit ile Bitcoin edinme stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz ve zaman zaman piyasa koşullarına tabi olarak, ek Bitcoin satın almak için gelirleri kullanmak amacıyla sermaye artırma işlemlerinde borç veya hisse senetleri ihraç edebiliriz.”

MicroStrategy, geçen hafta, Bitcoin alma amacıyla başlattığı 1.03 milyar dolar’lık, ikinci dönüştürülebilir tahvil teklifini tamamladı. 650 milyon dolar’lık ilk tahvil satışı da Aralık ayında yapılmıştı. Şirket kripto sektörüne adım atan öncü isimler arasında gösteriliyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın