Eylül 26, 2023

Microsoft, Xbox Konsolları da İçeren Bir Kripto Cüzdanı Hamlesi Düşünüyor!


Microsoft’un, kripto cüzdan işlevselliğini oyun konsolu Xbox‘a entegre etmeyi planladığı haberleri dolaşıyor. Devam eden bir davada sızdırılan belgeler, Xbox için dijital varlıkları entegre edebilecek bir yükseltme de dahil olmak üzere bir dizi yükseltmeyi ortaya çıkardı.

The Verge, kimliği belirsiz bir kişinin Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Microsoft’a karşı açtığı davanın düzenlenmemiş belgelerini sızdırdığını bildirdi.

FTC, Microsoft’un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımını engellemeye çalışıyor. Dahası, davadan sızdırılan belgeler Microsoft’un Xbox için yakın gelecekteki planlarına ayrıntılar sağladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere popüler oyun konsolunda yapılacak yükseltmeler arasında yeni bir disksiz Xbox Series X, bir gyro kontrol cihazı ve 2028’de piyasaya sürülecek yeni nesil bir hibrit Xbox planları yer alıyordu.

Belgelerde ayrıca Mayıs 2022 tarihli bir Xbox yol haritası da yer alıyor. Haberlere göre, bu ayrıntılı planlar konsolun bir sonraki sürümüne bir kripto cüzdanı entegre etmeyi planlıyor.

Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer belgelerin bir yıllık olduğunu doğruladı ve davanın planları istemeden ifşa etmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

AltTabCapital’in yatırımcı ilişkileri başkanı Michael Silberberg, “Konsept olarak, dijital varlıklar ve oyun her zaman yakından bağlantılı olmuştur” dedi ve ekledi:

Microsoft’un Xbox’a zincirler arası cüzdanları dahil etmesi, yeni nesil oyun geliştiricilerinin oyuncuların oyun içi dünyalardan gerçek değer yaratmalarını ve elde tutmalarını sağlayarak gerçek dijital varlık sahipliğini, merkezi olmayan oyuncu odaklı pazarları ve dijital ekonomilerde sahtekarlığın azaltılmasını kolaylaştıracak.

Kriptoyu entegre etmenin 76 milyar dolarlık oyun içi mikro işlem pazarını bozabileceğini ve güçlendirebileceğini de sözlerine ekledi.

Microsoft ve Activision, “kalan düzenleyici endişeleri” gidermek için birleşme tarihini 18 Ekim’e erteledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?