Şubat 14, 2023

Microsoft Metaverse Yatırımlarını Azalttı: İşte Yeni Sektör!

Teknoloji devi Microsoft, farklı girişimlere odaklanmak adına metaverse ‘ü terk etmeye devam ediyor.

The Information’a göre şirket, metaverse’i endüstriyel bir ortama taşımaya adanmış bir bölüm olan Endüstriyel Metaverse Çekirdek grubunu dağıtma kararı aldı.

“Endüstriyel Metaverse Çekirdek” grubu yalnızca dört ay önce oluşturulmuş ve birçok farklı alanı metaverse’te yeniden oluşturmak adına çalışmalar yapmaktaydı. Microsoft’tan bir sözcü ise konuya ilişkin şu sözleri sarf etti.

“Microsoft endüstriyel metaverse’e olan bağlılığını sürdürüyor. Odak noktamızı endüstriyel metaverse’ün müşterilerimiz için en önemli alanlarına uyguluyoruz ve müşterilerimiz desteklenme şekillerinde hiçbir değişiklik görmeyecekler. Gelecekte daha fazla bilgi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Uzmanlar ise yeni yatırımların yapay zeka odaklı alanlara odaklandığını düşünüyor. Microsoft bu yılın Ocak ayından bu yana yapay zeka tabanlı start-up’lara aktif olarak yatırım yapıyor. Bu nedenle, kripto kışının arka planına karşı, şirketin bir dizi çekirdek olmayan projeyi kapatması ve daha alternatif yönlere yeniden odaklanması şaşırtıcı değil.

Kaynak : FXMag
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?