Microsoft, Kripto ve Blockchain için Yeni Adımlar Atıyor Olabilir!

Albacore takma adıyla tanınan bir yazılım araştırmacısı Twitter’da paylaştığı bir görselde Microsoft şirketine ait Edge tarayıcısının gözetimsiz bir kripto cüzdanı için çalışma yaptığını ortaya koydu.

Albacore’un paylaştığı ekran görüntülerinde bir kripto para cüzdanı, merkezi olmayan bir uygulama gezgini, bir haber akışı ve Coinbase ve MoonPay aracılığıyla kripto para satın alma olanağı için bir kullanıcı arayüzü görülebiliyor. Bu geliştirme Microsoft Edge tarayıcısının son sürümlerinde “zaten yer alıyor”, ancak gizlenmiş durumda ve kullanıcılar tarafından erişilemiyor.

Albacore, şirketin gün ışığına çıkarmadığı pek çok şeyi geliştirip test ettiği konusunda ayrıca bir bilgilendirme yapması topluluğu heyecanlandırdı. Ancak yazılımcıya göre söz konusu kripto para cüzdanı çalışır vaziyette ve herhangi bir sorunu yok.

Microsoft’un ilk web tarayıcısı olan Internet Explorer, Opera tarayıcısının piyasaya sürüldüğü yıl olan 1995’te piyasaya sürüldü. Ancak Microsoft geçen yıl Edge lehine Internet Explorer’ı durdururken, Opera tarayıcısının farklı yinelemelerini yarattı ve Opera Crypto Browser’a bir kripto cüzdanı ve dapp’ler için bağlantı dahil etti.

Albacore, Microsoft’un kripto cüzdanı hamlesinin, Opera’nın en yakın rakibi olan ve Web3 işlevselliği de sağlayan gizlilik odaklı tarayıcı Brave Browser’a benzer ürünler sunma girişimi olabileceğine inanıyor.

Brave, Mayıs ayında masaüstü tarayıcısına Solana blok zinciri için destek ekledi. Bu ayın başlarında Brave, kendi kendine saklama cüzdanının işlevselliğini genişleterek kullanıcıların entegre Brave Wallet’tan ayrılmak zorunda kalmadan kripto para alıp satmalarına olanak tanıdı.

Microsoft, Edge kripto cüzdanı geliştirmesinin herhangi bir yönünü doğrulamadı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.