Mayıs 13, 2019

Microsoft, Direkt Olarak Bitcoin Ağına Entegre Kimlik Ağını Duyurdu


Son güncellenme : 13.05.2019 - 23:51

Cointelegraph’ta yer alan bir habere göre teknoloji devi Microsoft, Bitcoin üzereni direkt kurulu olan Blockchain kimlik ağı (DID) kuruyor.

Şirket, Kimlik Yerleşim Ağı (ION) olarak bilinen altyapının, Merkezi olmayan kimlik vakfı ile birlikte geliştirilen bir açık standartlar setine dayandığını söylüyor.

Microsoft, bu ağın “en sağlam, merkezi olmayan blokların saniyede onlarca işlem gerçekleştirebileceği, DID’lerle dolu dünyanın talep edeceği bilgilerin hiçbir yerde paylaşılmayacağı” anlamına geliyor. Bu ağ saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilir. Microsoft, ION hakkında şunları söyledi:

Her insanın, güvenli ve mahremiyeti koruyan etkileşimleri mümkün kılan özdeş tanımlayıcılar tarafından desteklenen merkezi olmayan dijital kimliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu özel kimliğin sorunsuz bir şekilde insanların yaşamlarına uyumlu olması ve onları dijital dünyada yaptıkları her şeyi merkezine saklaması gerekiyor.

Microsoft kimlik ekibinin program yöneticisi Daniel Buchner, bu merkezi olmayan ağların hedefinin, uygulamaların, hizmetlerin ve kuruluşların e-posta adresleri ve kullanıcı adları gibi dijital veri tabanları üzerindeki kontrolünü kaldırmak olduğunu dile getirdi.

Microsoft, “standartlar ve açık kaynaklı kodlamalar üzerine kurulan birlikte çalışabilen bir sistem üzerinden milyarlarca insanın ve sayısız cihazların güvenli bir şekilde etkileşime girebileceği” bir ekosistem oluşturmayı amaçlamakta.

ION’un önümüzdeki aylarda Bitcoin ana ağında herkese açık olarak hizmet verebileceklerini söyledi.

Kullanıcıların dijital kimlikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bu teknoloji, PayPal’ın geçen ay bu tarz bir girişime yaptığı yatırım ile büyük yankı uyandırmıştı. PayPal’ın bu girişimi hakkında yaptığımız haber için tıklayınız.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?