Microsoft, Direkt Olarak Bitcoin Ağına Entegre Kimlik Ağını Duyurdu

0

Cointelegraph’ta yer alan bir habere göre teknoloji devi Microsoft, Bitcoin üzereni direkt kurulu olan Blockchain kimlik ağı (DID) kuruyor.

Şirket, Kimlik Yerleşim Ağı (ION) olarak bilinen altyapının, Merkezi olmayan kimlik vakfı ile birlikte geliştirilen bir açık standartlar setine dayandığını söylüyor.

Microsoft, bu ağın “en sağlam, merkezi olmayan blokların saniyede onlarca işlem gerçekleştirebileceği, DID’lerle dolu dünyanın talep edeceği bilgilerin hiçbir yerde paylaşılmayacağı” anlamına geliyor. Bu ağ saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilir. Microsoft, ION hakkında şunları söyledi:

Her insanın, güvenli ve mahremiyeti koruyan etkileşimleri mümkün kılan özdeş tanımlayıcılar tarafından desteklenen merkezi olmayan dijital kimliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu özel kimliğin sorunsuz bir şekilde insanların yaşamlarına uyumlu olması ve onları dijital dünyada yaptıkları her şeyi merkezine saklaması gerekiyor.

Microsoft kimlik ekibinin program yöneticisi Daniel Buchner, bu merkezi olmayan ağların hedefinin, uygulamaların, hizmetlerin ve kuruluşların e-posta adresleri ve kullanıcı adları gibi dijital veri tabanları üzerindeki kontrolünü kaldırmak olduğunu dile getirdi.

Microsoft, “standartlar ve açık kaynaklı kodlamalar üzerine kurulan birlikte çalışabilen bir sistem üzerinden milyarlarca insanın ve sayısız cihazların güvenli bir şekilde etkileşime girebileceği” bir ekosistem oluşturmayı amaçlamakta.

ION’un önümüzdeki aylarda Bitcoin ana ağında herkese açık olarak hizmet verebileceklerini söyledi.

Kullanıcıların dijital kimlikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bu teknoloji, PayPal’ın geçen ay bu tarz bir girişime yaptığı yatırım ile büyük yankı uyandırmıştı. PayPal’ın bu girişimi hakkında yaptığımız haber için tıklayınız.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın