Şubat 11, 2023

Michael van de Poppe Seviyeyi ve Tarihi Verdi: “Büyük Yükseliş!”


Bitcoin şu an önemli bir seviyenin üstünde işlem görüyor. Ünlü analist Michael van de Poppe, olası dalgalanmalar hakkında uyardı.

Bitcoin 40.000 Doları Hedefliyor!

Haber hazırlanırken BTC, analistin 23.200 dolarlık direnç seviyesinin altında işlem görüyordu. Analist, 21.700 dolara kadar bir geri çekilme beklese de Bitcoin’deki artan alım faaliyetlerine dikkat çekti. Bu durum, fiyatın Haziran ayına kadar 40.000 dolara ulaşması için kritik bir öngörü anlamına geliyor.

Michael van de Poppe, 23.200 dolar seviyesinin aşılmasının Bitcoin’in bir sonraki direnç seviyesi olan 25.000 dolara doğru yükselmesine yol açacağını öngörüyor. Likiditenin düşme potansiyelini kabul etmekle birlikte, bunun uygun bir satın alma fırsatı sağlayabileceği görüşünde.

Şu anda Bitcoin 40,7 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydetti ve son 24 saat içinde değerinde %2’lik bir düşüş yaşadı.

Teknik Analiz

Piyasa değeri 438,2 milyar dolar olan Bitcoin, liderlik konumunu açık farkla koruyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin mevcut seviyesinin altına düşerse, yükselen bir trend çizgisi tarafından desteklenen tahmini 22.100 dolar hedefine doğru bir düşüş daha kaydedecektir. RSI ve MACD göstergelerinin de işaret ettiği üzere artan satış baskısının yakın gelecekte 22.050 dolarlık yeni bir düşük seviyeye yol açabileceğini ortaya koyuyor.

50 günlük üstel hareketli ortalama, genel yükseliş eğilimine rağmen Bitcoin’in 23.250 dolar civarında bir dirençle karşılaşabileceğini gösteriyor. Bu seviyeyi aşması halinde 23.500 dolara kadar ulaşarak potansiyel bir değer artışına işaret edebilir. Bitcoin’in hangi yöne gideceği henüz belli değil.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?