Ocak 15, 2024

Michael van de Poppe Bitcoin ETF’si Sonrasındaki Yeni Trendi Açıkladı: Para Oraya Akacak!


Kripto para dünyasının en popüler analistlerinden Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatının bir konsolidasyon aşamasına girerken altcoin piyasasının yükselmeye başlayacağına inanıyor.

Michael van de Poppe‘ye göre BTC ETF’lerinin onayı kısa vadede bir ‘zirve’ fiyata ulaşılmasına yardımcı olan birinci etmen oldu ancak işler şu an biraz daha durgunlaştı. Analiste göre ETF onayı uzun vadede yükseliş hissiyatını güçlendirmeye devam edecekken, bunun için biraz daha sabretmemiz gerektiğine inanıyor.

Analist bunun nedeninin ise GBTC’den (Grayscale Bitcoin Trust) ETF’ye doğru rotasyon BTC’de bir satış gerektirdiğini belirtti. Ancak bunun da ötesinde düzenleyici çerçeveyle uyumlu olmak için kurumların spot Bitcoin’den ETF’ye yönelmesi de oldukça kritik.

Bitcoin sakinleştikçe Van de Poppe altcoin‘lerin hareketlenmeye başlayacağına inanıyor. Analiste göre, BTC’nin konsolidasyonu altcoinlere yükselmeleri ve BTC’den daha iyi performans göstermeleri için bir zaman aralığı veriyor.

Son birkaç aydır altcoinler, 25.000 dolardan 50.000 dolara yükselen Bitcoin’in ani gücünden sonra acı çekiyor. Büyük olasılıkla Bitcoin’de bir konsolidasyon dönemi göreceğiz ve muhtemelen yeni zirveler oluşmadan önce nispeten uzun bir konsolidasyon dönemi (üç ila altı ay) yaşayacağız. Bu arada, altcoin çılgınlığı ve genel bir kırılma bir sonraki adım olacak.

Poppe ayrıca BTC’nin 2024’ün büyük bir bölümünde 39.000 ila 50.000 dolar arasında konsolide olacağını ve altcoinlere kopuş rallilerini ateşlemek için çok zaman vereceğini öne süren bir grafik paylaşıyor.

bitcoin etf'leri uzun vadede yükseliş getirecek mi?

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?