Mart 16, 2024

Michael van de Poppe Bitcoin için Sonraki Hedefini Belirledi: Veriler Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin fiyatı 15 Mart’ta yaşadığı düşüş ile kısa süre önce kaydettiği 73.634 dolarlık zirvesinden 67.000 dolarlara geriledi. Bu düşüşe rağmen kripto para piyasası, BTC’nin 45.000 doların üzerinde işlem gördüğü 2024 yılının başından bu yana %60’ın üzerinde artış göstererek güçlü kalmaya devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analistler Bitcoin için potansiyel fiyat düşüşleri ve altcoinler için bir artış ile piyasada büyük bir değişim öngörüyor.

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, 57.000 ila 61.000 dolar arasında bir hedef aralığı ile Bitcoin için bir düzeltme öngördüğünü belirtti. Ayrıca, yeni kripto para birimleri için artan faaliyet ve potansiyel kârlara işaret eden bir “altcoin sezonu” bekliyor.

Van de Poppe kısa süre önce attığı bir tweet’te BTC fiyatında düşüş eğilimine dikkat çekerek, zaman dilimlerinin azalan zirveleri gösterdiğini ve 70.500 dolar seviyesinin net bir şekilde reddedildiğini belirtti.

Analiste göre, Bitcoin 57.000 ile 61.000 dolar arasında değişen aşağı yönlü hedeflerle bir düzeltmeye yönelebilir ve bu da muhtemelen yaklaşan Bitcoin yarılanma olayından önce zirvesinin çoktan geçtiğini gösteriyor.

BTC’nin gidişatıyla ilgili endişelere rağmen Van de Poppe, özellikle altcoin‘ler olmak üzere daha geniş kripto para piyasası konusunda iyimserliğini koruyor. Önümüzde bir “altcoin yazı” öngörüyor ve çeşitli alternatif kripto para birimleri için artan aktivite ve potansiyel karlılık öneriyor.

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?